Daugiau nei dvidešimt sklypų Vilniuje grąžinti valstybei

0
261

Prokuratūra apgynė viešąjį interesą – sandoriai dėl lengvatinio žemės įsigijimo pripažinti negaliojančiais. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas patenkino Vilniaus apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorų kasacinius skundus, kuriais buvo prašoma panaikinti žemesniųjų instancijų teismų sprendimus ir pripažinti negaliojančiais sandorius, kuriais Lazdynėliuose, Vilniuje, esanti valstybinė žemė buvo įsigyta lengvatine tvarka, suformuojant laisvoje valstybinėje žemėje besiribojančius su šių asmenų privačiais sklypais žemės plotus, kurie buvo įvertinti kaip įsiterpę ir todėl parduoti ne aukciono tvarka.

2014 metais Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos laisvame beveik hektaro ploto laisvame valstybinės žemės plote, neįvertinusi, kad buvusiame rėžiniame kaime dar ne visiems pretendentams buvo atkurtos nuosavybės teisės į žemę, Vilniaus miesto savivaldybės suformuotus žemės sklypus pardavė lengvatinėmis sąlygomis, nerengdama valstybinės žemės pardavimo aukciono.

Vilniaus apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorai pastaraisiais metais pateikė 23 ieškinius, kuriais ginčijo žemės sklypų, esančių Vilniaus mieste, kaip įsiterpusių pardavimą ne aukciono tvarka. Visais atvejais teismai pripažino, kad šie sklypai buvo suformuoti kaip įsiterpę ir parduoti ne aukciono tvarka neteisėtai.

 

Prokuratūros informacija