Didžiausia infliacija – Vilniaus vaikų būreliuose

0
236

Tėvai pradeda dalintis informacija, kiek kainuos jų atžalų užsiėmimai naujaisiais mokslo metais. Aiškėja, jog daugiausiai teks pakloti už ledo ritulio ir lauko teniso treniruotes.

Žiniasklaidos pranešimai, jog vaikams kai kurie būreliai sostinėje gali kainuoti iki 70 Eur – netikslūs. Nė viena ledo ritulio mokykla už tiek Vilniuje neturi ką pasiūlyti. Kaina – nuo 90 Eur per mėnesį. Be to, reikia pačiūžų, apsaugų, lazdos. Kainuoja ir kelionės į dvi viso labo mieste esančias ledo arenas. Taip pat organizuojami ir turnyrai, už kuriuos tėveliams taip pat tenka pakloti nemažas sumas. Tad drąsiai galima tvirtinti, jog ledo ritulininkų mokslai tėvams atsieis mažiausiai apie 200 Eur per mėnesį. Taip pat nemažai būsimų Lietuvos ledo ritulininkų dar lanko ir kitokius būrelius ar sporto treniruotes, kurių niekas niekas nerengia už ačiū.

Dabar apie lauko tenisą. Manantiems, jog tai turėtų kainuoti bent jau kaip ledo ritulys, teks gerokai nusivilti. Norint, kad vaikas tobulėtų, derėtų planuoti maždaug 500 Eur biudžetą per mėnesį. Atrodo labai brangu? Norinčiųjų netrūksta. Aišku, tai vaikai, kurių tėveliai labai gerai uždirba.

Ir Vilnius nėra tokiomis kainomis kuo nors labai išskirtinis. Beveik visuose šalyje įrengtuose teniso kortuose nuomos kaina už valanda – nuo 10 Eur. Bent 3-is – 4-is kartus per savaitę į juos rekomenduojama užsukti ir pradedantiems sportininkams. Tačiau dar kainuoja ir trenerių paslaugos…

 

Vienos iš Vilniuje veikiančios teniso mokyklos vaikams kainoraštis

 

 

Pas mus netgi šokių pamokos ar baletas – apie 60 Eur per mėnesį. Be to, šokėjų tėveliams, seneliams ir kitiems, juos mylintiems, tenka įsigyti ir po keliolika Eur kainuojančių bilietų į pasirodymus, vykstančius prestižinėse šalies scenose.

Tačiau dabar – apie tai, kas atrodo neįtikėtina ir to negali būti. Kai kurie skaitytojai dalinasi būrelių kainomis užsienio šalyse. Pavyzdžiui, yra teigiančių, kad Vokietijoje už vaikų futbolo treniruotes tereikia mokti 45 Eur už visus metus, o už plaukimo baseine treniruotes per metus dar mažiau – vos 42 Eur. Panašios sąlygos vaikų sportavimui sudarytos ir Skandinavijos šalyse.

Dabartinių vaikučių tėveliai, kai lankė mokyklą, už įvairias sporto treniruotes nemokėdavo iš viso nieko. Nemokamos buvo krepšinio, rankinio, tinklinio ir futbolo treniruotės. Už dyką buvo galima plaukti, slidinėti, minti pedalus… Gal tik lauko teniso ir ledo ritulio buvo mažai…