Du pasieniečių ekipažai „sumedžiojo” cigaretes skraidinusį droną

0
336

Vakar vakare VSAT Varėnos pasienio rinktinės Purvėnų užkardos pareigūnai ties Šalčininkų rajono Geismantų kaimu nešiojamu naktinio matymo prietaisu užfiksavo nedideliame aukštyje į Lietuvos teritoriją įskridusį droną. Taip pat pastebėta, kad prie jo pritvirtintas krovinys.

Pasieniečių patruliai nedelsiant parengė naudoti turėtą bepiločių orlaivių užkardymo įrangą bei į pagalbą iškvietė pastiprinimą – kolegas, taip pat turinčius prietaisą dronams perimti.

Dviem VSAT ekipažams pavyko užkardyti bandymą oru atgabenti kontrabandą. Įrangos paveikta skraidyklė numetė krovinį, pakeitė skrydžio kryptį ir netrukus buvo nutupdyta už maždaug dviejų kilometrų nuo sienos su Baltarusija.

Paaiškėjo, kad prie savadarbio drono buvo pritvirtinti du ryšuliai, kuriuose iš viso buvo 1 tūkst. pakelių cigarečių „NZ Gold“ su baltarusiškomis banderolėmis.

Įvykį tiriantys pasieniečiai dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką pradėjo administracinę teiseną. Droną valdęs asmuo nerastas. Bepilotis orlaivis ir cigaretės saugomi Varėnos pasienio rinktinės Purvėnų užkardoje.

Tai antras kartas šiemet, kai minėtos užkardos atsakomybės ruože kontrabandinių rūkalų gabenimui panaudota bepilotė skraidyklė. Analogišką bandymą oru atskraidinti neteisėtą krovinį Purvėnų pasieniečiai užkardė sausio pirmoje pusėje. Tąkart perimtu savadarbiu dronu gabenta beveik 800 pakelių cigarečių.

Praėjusiais metais pietrytinę Lietuvos sienos su Baltarusija dalį saugančios VSAT Varėnos pasienio rinktinės pareigūnai nutupdė 12 kontrabandininkų dronų. Devyni tokie aparatai perimti Lietuvos teritorijoje, o dar trys nepilotuojami orlaiviai, kuomet juos paveikė pasieniečių panaudota užkardymo įranga, nukrito Baltarusijoje.

VSAT informacija