G. Nausėda: reformos Ukrainoje turi būti sistemingos ir negrįžtamos

0
89

Viešėdamas Antrojo pasaulinio karo pradžios 80-mečio minėjimo renginiuose Lenkijos sostinėje Varšuvoje Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su Ukrainos Prezidentu Volodymyru Zelenskiu.

Susitikime aptarti regiono saugumo ir gynybos klausimai, Ukrainos europinę integraciją skatinančių reformų eiga, bendradarbiavimas saugumo ir ekonomikos srityse.

„Su Ukraina mus sieja itin glaudūs politiniai, istoriniai ir kultūriniai ryšiai. Tvirtai remiame Ukrainos teritorinį vientisumą ir pasirinktą euroatlantinės integracijos kelią. Euroatlantinės integracijos greitis priklauso nuo būtinų šaliai reformų įgyvendinimo“, – sakė Lietuvos Prezidentas ir išreiškė lūkestį, kad Ukraina imsis veiksmų tose srityse, kuriose būtini greiti ir ryžtingi sprendimai.

Susitikime aptarti ir ekonominio bendradarbiavimo klausimai informacinių technologijų, atsinaujinančios energetikos, finansinių inovacijų srityse.

„Džiugu, kad bendradarbiauja ne tik mūsų institucijos, bet ir piliečiai, bendruomenės, verslas ir regionai. Sparčiai auga mūsų tarpusavio prekyba, abipusės investicijos. Tikimės, kad šalių ryšiai tik dar labiau stiprės“, – dalijosi mintimis Prezidentas.

Lietuvos vadovas pakvietė Ukrainos Prezidentą apsilankyti Lietuvoje.

 

Prezidentūros informacija