Iki nelaimės – vos vos…

0
229

Kol ugniagesiai – gelbėtojai ir draudikai skaičiuoja iškvietimus dėl Vilniaus regioną nusiaubusios liūties, gyventojai pavojaus varpais skambina vis garsiau. Vakar vietomis kilęs gūsingas vėjas kai kuriems kraštiečiams priminė, jog jų privažiavimai iki namų yra ypatingai nesaugūs.

„Didžiuliai medžiai iš abiejų pusių. Kelias nusėtas šakomis. Norisi pralėkti tas atkarpas kiek galima greičiau, tačiau  neįmanoma, nes kliūtys. Kartu važiavo vaikai. Baisu. Aišku gaila tų kelių dešimtmečių liepų, bet kai pagalvoji, kas gali nutikti… Prieš dvejus metus taip pat teko važiuoti šiuo keliu į darbą, tai didžiulė šaka nulūžo prieš pat mašiną. Neužkrito, bet net nupurto nuo to prisiminimo. Kur valdžios akys? Taip negalima. Kai ką nors sužeis, tikriausiai, tik tada susimąstys ir pagalvos kaip reikėtų elgtis“, – paskambinęs „Vilnijos naujienoms“ kalbėjo Vilniaus gyventojas, kuris į audrą vakar pateko apie 18 val. 30 min. netoli Grigaičių.

Per pastarąsias kelias paras, kai šalį merkė liūtys, o nuo stipraus vėjo ant kelių ir pastatų virto medžiai, ugniagesiams gelbėtojams darbo netrūko. Jie keliasdešimt kartų vyko į pagalbą gyventojams: šalino ant važiuojamosios kelio dalies ir namų užvirtusius medžius, traukė automobilius iš ežerais virtusių gatvių.

Praėjusį penktadienį automobiliai skendo Antakalnio, Karoliniškių ir kitų mikrorajonų gatvėse. Ugniagesiams gelbėtojams teko skubėti ir į Minties gatvę Žirmūnuose, kurioje vanduo taip apsėmė automobilį, kad iš jo nebegalėjo išlipti vairuotoja. Jį ugniagesiai ištraukė iš apsemtos zonos ir padėjo moteriai išlipti.

Šeštadienį vakare Širvintų rajone, Mančiušėnų kaime, ant važiuojamosios kelio dalies buvo užvirtę keturi medžiai. Ugniagesiams teko nemažai pasidarbuoti, kol visus juos supjaustė ir patraukė nuo kelio.