Knygoms – dar vieną gyvenimą

0
133

Prasidėjusioje tradicinėje Vilniaus knygų mugėje, kuri keturias dienas vyks Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“, pirmą kartą dalyvauja ir Aplinkos ministerija.

Jos stendas įkurdintas Bukinistų pasaže (2-oji salė, stendo Nr. 2.24) neatsitiktinai. Mat jis skirtas ne naujiems leidiniams eksponuoti, o jau skaitytoms knygoms suteikti dar vieną gyvenimą.

Šis stendas – tai nemokama keitykla. Kiekvienas lankytojas čia gali palikti savo atsineštas nebereikalingas knygas ir mainais gauti jį sudominusias. Neatsinešusieji knygų taip pat kviečiami apsilankyti stende. Jie galės nemokamai pasiimti išsirinktus leidinius.

Ministerijos stende – knygos apie ekologiją, gamtą, gamtosaugą, keliones, nuotraukų albumai ir informaciniai bei mokslo populiarinimo leidiniai, grožinė literatūra. Jie atkeliavo iš Aplinkos ministerijos ir jai pavaldžių institucijų, taip pat jų darbuotojų asmeninių bibliotekų. Leidiniais pasidalijo ir kolegos iš kitų ministerijų.

Sumanymas organizuoti tokius knygų mainus per išskirtinį, daugybę žmonių sutraukiantį kultūros renginį kilo matant senesnių knygų likimus, kai jos tiesiog paverčiamos atliekomis, nors kažkam dar yra reikalingos.

Dalintis knygomis tikslinga ir aplinkosauginiu aspektu – taip prisidedama prie aplinkos tausojimo ir atliekų mažinimo.