Kontrabandines cigaretes vyrai slėpė ir po drabužiais, ir po automobilio variklio dangčiu

0
186

Vakar Tribonių  užkardos pasieniečiai ties Šalčininkų rajono savivaldybės Kaniūkų kaimu patikrinti sustabdė „Audi 100“. Lietuvoje registruotą 1991 m. pagamintą mašiną vairavo 57-erių šalčininkietis.

Dokumentų tikrinimo metu VSAT pareigūnai paprašė vyro atidaryti ir variklio gaubtą, tačiau vairuotojas apsimetė to neišgirdęs.

Netrukus paaiškėjo, kad būtent po variklio gaubtu esančiose ertmėse Šalčininkų rajono gyventojas slėpė 240 pakelių cigarečių „Minsk Super Slims“ su Baltarusijos Respublikos akcizo ženklais.

Asmuo, tikėdamasis išvengti atsakomybės, siūlėsi čia pat sunaikinti cigaretes, o galiausiai pareiškė nežinantis, kaip jo vairuotoje transporto priemonėje atsirado nelegalūs rūkalai.

Už tai gresia bauda nuo 2 tūkst. iki beveik 6 tūkst. Eur.

Vakar Vilniaus rinktinės Kenos pasienio užkardos pareigūnai Šumsko kontrolės punkte tikrino į Lietuvą automobiliu „Škoda Fabia“ su baltarusiškais numeriais vykusių asmenų dokumentus. Jie buvo tvarkingi, tačiau pasieniečiams įtarimų sukėlė vienas keleivis, 25-erių baltarusis.

Užsienietis buvo palydėtas į tarnybines patalpas ir čia patikrintas. Paaiškėjo, kad vyras po viršutiniais drabužiais buvo išslapstęs cigarečių pakelius. Nelegalių rūkalų rasta vidinėse kišenėse, po pamušalu, užkištų už diržo.

                                       

Iš viso į pasieniečių rankas pateko 100 pakelių cigarečių „Minsk“ be akcizinių ženklų.

Kenos pasieniečiai vyrui dėl kontrabandos pradėjo administracinės bylos teiseną. Atlikus formalumus ir įteikus šaukimą atvykti į Vilniaus rajono apylinkės teismą, kur bus nagrinėjama ši byla, baltarusį VSAT pareigūnai paleido. Jam gresia bauda nuo 1820 iki 4000 Eur.

 

VSAT informacija