Kontrabandininkai cigaretes maskavo ledo lytimis

0
166

Pasieniečiai susekė du Baltarusijos pusėje į Nerį nuleistus ir upe plaukusius cigarečių krovinius – iš viso 5 tūkst. pakelių cigarečių.

Vėlų antradienio vakarą Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Ignalinos pasienio rinktinės Pavoverės pasienio užkardos pareigūnai techninėmis stebėjimo priemonėmis kontroliavo Nerimi einantį sienos su Baltarusija ruožą. Tamsoje pasieniečiai užfiksavo upe plaukiančią ir iš daugybės kitų išsiskiriančią įtartiną ledo lytį. Ši vieta yra netoli Prienų kaimo Švenčionių rajone.

Kurį laiką VSAT pareigūnai sekė ir iš toliau tyrinėjo įtartiną objektą. Galutinai įsitikinus, kad tai nėra ledo lytis, ties Šukeliškių kaimu pasieniečiai į upę nuleido tarnybinę valtį. Dėl smarkaus ledonešio ne iš karto pavyko pasiekti srovės neštą krovinį. Netoli Švenčionių rajono Kūniškės kaimo VSAT pareigūnams pavyko įtartiną objektą nutempti į krantą ir jį ištraukti. Kol vyko šie darbai, Neryje buvo užfiksuota dar viena panaši įtartina lytis, kurią ištraukti iš Neries buvo pasitelkti kolegos iš Vilniaus pasienio rinktinės Lavoriškių pasienio užkardos.

Paaiškėjo, kad Nerimi plaukė tarpusavyje surištos ir į polietileną suvyniotos cigarečių pakuotės. Iš viršaus jos maskuotos sniegu siekiant sudaryti vaizdą, kad tai yra ledo lytys. Iš viso į pasieniečių rankas pateko 5 tūkst. pakelių cigarečių be akcizo ženklų.

VSAT Ignalinos pasienio rinktinės pareigūnai dėl neteisėto akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Nerimi, prieš upei įsukant į Lietuvos teritoriją, apie 7 kilometrus eina siena su Baltarusija. Čia nuolat pasitaiko bandymų Baltarusijos krante nuleisti nelegalius krovinius planuojant, kad srovė juos atneš į Lietuvos pusę. Panašiu metu pernai žiemą pasieniečiai šiame ruože išaiškino net 6 tokius atvejus, kai po Baltarusijos krante paleistomis „lytimis“ plaukė rūkalai.

Lietuvos krante laukiančių kontrabandininkų tikslas yra tokius srovės atneštus siuntinius kuo skubiau ištraukti iš vandens ir kuo greičiau išgabenti į šalies gilumą.

 

VSAT Ignalinos pasienio rinktinės inf.