Kur bus deginamos Vilniaus regiono gyventojų šiukšlės?

0
231

Sostinėje ir jos priemiesčiuose atvirai kalbama, jog tik dėl Premjero Sauliaus Skvernelio asmeninių pastangų vilniečių atliekos greičiausiai bus paverčiamos į šiluminę energiją šalia Kauno, o ne prie Gariūnų kaip buvo planuota anksčiau.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) vadovas Vytautas Bakas artimiausiu metu žada atskleisti informaciją apie galimus interesus, įgyvendinant kogeneracinių jėgainių, deginsiančių atliekas Vilniuje ir Kaune, projektus. Įdomu… Tačiau, ar tai ką nors keičia, jei tu esi aukščiausia valdžia, o šalia tavo namų kažkas rengiasi deginti… Bet ką: žolę, kontrabandą, iškastinį kurą arba net šiukšles ar net kitokias atliekas.

Ne. Tai nieko nekeičia. Tik aiškėja, jog aukščiausios valdžios namai nuo galimai šiukšlių deginimo lokalizacijos ir galimai pigesnės šilumos vilniečiams gamybos įstaigos – vos už pusantro kilometro. Gi niekas nenorėtų – šalia namų pastoviai rūkstančio kamino. Ypač, kai šiukšlės būtų deginamos lietuviškai, t.y., esant menkiausiai progai pataupant, sumažinant degimo temperatūrą, o tuo pačiu – padidinant pelną ir, tikėtina, aplinkos taršą.

Sakysite – visko pasitaiko. Taip. Ir ačiū Dievui, kad kažkieno, vieno iš įtakingiausio, namai labai arti krosnies, kurioje ketinta sumažinti vilniečių šildymo sąskaitas bei tų pačių vilniečių šiukšlių išvežimo sąskaitas. O gal nieko panašaus – gal aukščiausiems šalies pareigūnams ypatingai rūpi Pilaitės ir Lazdynų mikrorajonų rinkėjai? Juk jų ir tik jų dėka pasiektas toks aukštas politinis postas. Juk reikia dirbti tik jiems ir atstovauti tik jiems. O savo, asmeniniai reikalai, interesai – nerūpi ir nerūpėjo… Panašiai kaip su #Škoda. Būtent – rūpi rinkėjai ir Lietuva. Atliekų deginimas po truputį perkeliamas iš Vilniaus į Kauną. Bet ten, Laikinojoje sostinėje, taip pat daug išrinktųjų… Kaip jie pasiaiškins savo rinkėjams? Laisvojoje ekonominėje zonoje, Pakaunėje, bus daroma – deginama tai, kas buvo suplanuota šalia Vilniaus. Aišku viena – Vilniaus rajono gyventojai kol kas geresnėje situacijoje nei miestiečiai. Jų namai kiek toliau nei pusantro kilometro iki galimo taršos šaltinio. Bet vienas klausimas tikrai atviras – kodėl vilniečių atliekas turi deginti Kaunas arba dar kažkas.  Ponai, susitvarkykite ten, kur ir prisiteršėte. Nes ir taip viskas bėga žemyn upe…