Latežerio punkte Druskininkų pasieniečiai sulaikė du baltarusius, į Lietuvą automobilių „BMW 728“ ir „BMW X5“ slėptuvėse gabenusius beveik 700 pakelių kontrabandinių cigarečių

0
316

Vakar VSAT Varėnos pasienio rinktinės Druskininkų pasienio užkardos pareigūnai Latežerio kontrolės punkte  tikrino iš Baltarusijos įvažiavusį automobilį „BMW 728“. Netrukus į punktą įriedėjo ir „BMW X5“.

Abi mašinos buvo baltarusiškais valstybiniais registracijos numeriais.

Jas vairavę 28 ir 36 metų Baltarusijos piliečiai VSAT pareigūnams pateikė tvarkingus dokumentus. Pasieniečiams kilo įtarimų, kad automobiliais gali būti gabenamas nelegalus krovinys, todėl jie buvo nuvaryti į Druskininkų užkardą ir patikrinti detaliai.

Paaiškėjo, kad 28 metų baltarusio vairuoto „BMW 728“ galiniuose posparniuose yra įrengtos slėptuvės, kuriose užsienietis į Lietuvą vežė 303 pakelius cigarečių. Rūkalai pažymėti Baltarusijos akcizo ženklais.

„BMW X5“ slenksčiuose įrengtose slėptuvėse pasieniečiai aptiko 367 pakelius cigarečių „NZ Gold“, irgi pažymėtus Baltarusijos akcizo ženklais.

Dėl kontrabandos baltarusiams pradėtos administracinių bylų teisenos. Už tai vairuotojams gresia baudos nuo 1820 iki 4000 eurų. Užsieniečių bylas nagrinėsiantis teismas taip pat gali konfiskuoti baltarusių automobilius: 1999 m. laidos „BMW 728“ ir 2002 m. pagamintą „BMW X5“.

Po apklausų Druskininkų pasieniečiai vairuotojus paleido. Jiems įteikti šaukimai atvykti į teismą.

Automobiliai „BMW 728“ ir „BMW X5“ saugomi Druskininkų pasienio užkardoje.

 

VSAT Varėnos pasienio rinktinės informacija