Latvija šiais metais kaip niekada draugiška

0
458

Jeigu atostogauti Lietuvoje jau pabodo, kodėl neaplankius kaimynų? O ten ir jūros, ir upių, ir lankytinų vietų gal net daugiau nei pas mus.

Visiems puikiai žinoma trasa Panevėžys – Ryga gali pradėti stebinti jau nuo pat pasienio miestelių: Pasvalio arba iš abiejų jo pusių esančių Pakruojo ir Biržų. Bet jei renkatės greitesnį maršrutą, be didesnių nuokrypių, derėtų suplanuoti ilgesnį sustojimą Bauskės ir Rundalės krašte (Bauskas nuovads). Pačioje Bauskėje verta aplankyti Mūšos ir Nemunėlio (Musa un Memele) upių santakoje stūgstančią restauruotą Viduramžių laikų gynybinę pilį.

Nuo jos bokštų galima suvokti, kokia jėga į Latvijos pajūrį veržiasi iš Lietuvos atitekantys vandenys, kurie čia susijungę tampa Lielupe (upėvardis kildinamas iš latv. liels („didelis“); taigi, Lielupė – „didžioji upė“). Ši savo didybę nė kiek nenusileidžia mūsų Nemunui.

Vos keli kilometrai nuo Mūšos ir Nemunėlio santakos – piliakalnis, panašus į Merkinę. Visam tam grožiui apžiūrėti verta skirti apie 3 valandas brangaus laiko ir nepasigailėsite. Tačiau jei turite dar daugiau – kiek tik negaila – galite skirti ekskursijai į už dar kelių kilometrų esančius 18 a. pradžioje pastatytus, auksu tviskančius Rundalės rūmus.

Na, o po pasivaikščiojimo po Baltijos Versalį – maršruto link jūros pasirinkimo laisvė: arba pro Jelgavą (istorinė Mintauja), arba atgal, pro Bauskę. Tiek vienu tiek kitu keliu – apie 80 km iki Rygos.

Rygos zoologijos sodas – viena iš populiariausių lankytinų vietų Latvijoje. Mežaparke, Kyšezero ežero pakrantėje, toks vaizdas atsiveria iš žirafų narvo.

Šiame parke laikoma daugiau kaip 3000 gyvūnų, o kasmet jį aplanko iki 300 000 lankytojų.

Poilsis prie jūros Latvijoje kasmet tampa vis populiaresnis… Ir ne veltui! Juk ši šalis, nors ir visai arti mūsų, turi tiek daug dar neatrastų vietų, kurios pavergia.

Rygos paplūdimys

Vargu, ar čia bus ramu, tačiau, jei vasarą norisi apžiūrėti nuostabų Rygos miestą, galima nukeliauti ir į paplūdimį. Daugelis sostinės gyventojų suvažiuoja į paplūdimius, esančius aplink Rygą, todėl natūralu, kad čia laukinės gamtos neišvysite, o ir triukšmo daugiau.

Poilsis Jūrmaloje

Jūrmalos kurortas nuo Lietuvos – Latvijos pasienio nutolęs apie 100 km. Tai vieta, kurią galima lyginti su Palanga. Skirtumas tas, jog čia žmonių šiek tiek mažiau. Tačiau to negalima pasakyti apie kainas. Ypač daug poilsiautojų iš buvusios Tarybų valstybės. Mėgstantiems pasilinksminti, pasižiūrėti į žmones, papietauti įvairiausiose užkandinėse ir restoranuose – tai išties puiki vieta.

Įspūdžių daug Saulkraštuose

Į priešingą pusę, link Estijos, pagal Rygos įlanką netrūksta įvairiausio lygio paplūdimių, tačiau tai kiek ramesnės kurortinės vietovės. Idealu ieškantiems nuošalesnės vietos, kurioje galima būtų lengvai suderinti aktyvų poilsį ir šalia to turėti aukščiausio lygio aptarnavimą. Čia gausu stovyklaviečių ir kemperių aikštelių, kurios ypatingai mėgstamos vakarų europiečių.