Lenkai – akivaizdūs lyderiai

0
181

Vaiko pinigai Lenkijoje – apie 120 Eur per mėnesį, Baltarusijoje – apie 50 Eur, o Lietuvoje – 60 Eur. Nustatytos įvairios išimtys visose trijose šalyse, tačiau išmokų pagrindas – kol kas yra toks. Be to, verta atsižvelgti į nusistovėjusias kainas bendro vartojimo prekėms, be kurių niekas nieko neužaugins. Tikriausiai, nekyla jokių abejonių, kur apsipirkti stengiasi dauguma lietuvių ir baltarusių.

2016 m. startavusi programa „Šeima 500 plius” iš Lenkijos biudžeto jau pareikalavo apie 92 mlrd zlotų (21 mlrd Eur). Nuo 2018 m. įsigaliojo esminiai pakeitimai – po 500 zlotų šeimoms kas mėnesį buvo mokama už kiekvieną vaiką, nepriklausomai nuo kitų gautų pajamų.

Programa jau pritaikyta pusseptinto milijono Lenkijoje gyvenančių vaikų. Ja taip pat pasinaudojo ir nuolatos šalyje gyvenantys užsieniečiai.

Tuo tarpu Lietuvoje dar tik kalbama apie planus 2020-iesiems metams, iš kurių aiškėja, jog šioje srityje, greičiausiai, liksime ten, kur ir esame šiuo metu.  Tiesa, yra ir kitaip galvojančių. Vienas iš jų – socialinės apsaugos ir darbo ministras.

„Visi sprendimai yra nukreipti į gyventojų pajamų didinimą. Vaiko pinigais tikimės toliau mažinti vaikų skurdo riziką, didžiausio efekto tikimės šeimoms, kuriose vienas iš tėvų augina du ir daugiau vaikų. Senatvės ir netekto darbingumo pensijos šiemet augs apie 9 proc. Tai reiškia, kad pirmąkart pensijų augimas pralenks darbo užmokesčio augimą. Toliau ketiname mokėti priemokas mažiausių pensijų gavėjams, darbo užmokesčio padidėjimą pajus didžioji dalis viešajame ir biudžetiniame sektoriuje dirbančių žmonių“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.