Lietuvos Respublikos Prezidentas: šiandien Lietuvai ir vėl reikalinga Karaliaus Mindaugo drąsa

0
224

Gitanas Nausėda Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną Valstybės ir istorinės vėliavų pakėlimo ceremonijoje akcentavo Lietuvos ryšių su kitomis valstybėmis puoselėjimo ir stiprinimo svarbą.

Šalies vadovas pabrėžė, kad ilgaamžė Lietuvos valstybingumo tradicija padėjo išmokti ne tik stropiai kurti gero valdymo, taikos ir tolerancijos erdvę, bet ir ją visomis išgalėmis plėsti bei palaikyti.

Lietuvos Prezidento teigimu, ceremonijoje dalyvavusios Moldovos Prezidentės Maios Sandu vizitas mūsų šalyje Liepos 6-ąją dar kartą primena apie tvirtus ir ilgaamžius abiejų šalių ryšius bei bendrus rūpesčius, siekius ir svajones.

„Lietuvą ir Moldovą šiandien jungia vieningos Europos idėja, kaip ir įsipareigojimas žmogiškajam orumui bei laisvei. Todėl nuoširdžiai sveikinu Moldovą tapus Europos Sąjungos kandidate. Kaip tik šiuo metu, kai Rusijos karinė agresija niokoja Ukrainą, nepaprastai svarbus susitelkimas ir vienybė tautų, kurios daugiau už kitas patyrė skaudžių išbandymų ir todėl geriausiai žino tikrąją laisvės kainą“, – sakė šalies vadovas.

Prezidento teigimu, nesunkiai atpažindami imperinio dominavimo siekius, puikiai žinome, kad mūsų bendra pareiga yra laiku duoti atkirtį agresoriui.

„Šiandien Lietuvai ir vėl reikalinga Karaliaus Mindaugo drąsa, tvirtybė bei atkaklumas: kantriai burti sąjungininkus, kasdien stiprinti valstybę – toks yra mūsų kelias, kuriuo turime žengti“, – sakė šalies vadovas.