Maisto išvežiotojui KET pažeidimas kaip reikiant atsirūgo

0
270

Joninių naktis Vilniaus miesto antrojo policijos komisariato policijos pareigūnams buvo nerami – „naktinės priemonės“ metu jiems teko raminti įsisiautėjusius šventėjus, „besimatavusius“ jėgą tarpusavyje ar besiaiškinusius absurdiškas situacijas, gaudyti neblaivius vairuotojus ir kt.

Vos prasidėjus priemonei, apie 17.40 val. Vilniuje, J. Basanavičiaus ir Švitrigailos g. sankryžoje, jaunas vyras (gimęs 1993 m.), važiuodamas „Bolt“ paspirtuku ir rankoje laikydamas tos pačios įmonės šaltkrepšį, judrią sankryžą kirto degant draudžiamam raudonam šviesoforo signalui, net neįtardamas, kad jo pažeidimą užfiksavo policijos pareigūnai. Pastebėjęs pareigūnus, jis akivaizdžiai sutriko ir stengėsi nuvažiuoti į šoną. Privažiavę policijos pareigūnai norėjo sudrausminti neatsakingai vairuojantį jaunuolį. Surašant administracinio nusižengimo protokolą, jaunas vaikinas jaudinosi, visais įmanomais būdais bandė nuo savęs nukreipti dėmesį – skubino pareigūnus sakydamas, kad „nori kuo skubiau pristatyti užsakymą ir švęsti Jonines“. Policijos pareigūnams kilo pagrįstų įtarimų, kad jaunuolis kažką slepia. Nuojauta jų neapgavo – apžiūros metu aptikta 6 folijos lankstinukai ir vienas plastikiniame pakete susuktas lankstinukas su augalinės kilmės medžiaga, galimai narkotinėmis medžiagomis. Matyt, vyras tikėjosi tokiu būdu atšvęsti Jonines. Sostinės policijos pareigūnai ėmėsi neatidėliotinų procesinių veiksmų – vyro namuose buvo aptiktas dar vienas folijos lankstinukas ir suktinė su augalinės kilmės medžiagos, galimai narkotinės medžiagos, likučiais. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 259 str. 1 d. Įtariamajam Joninių naktį teko praleisti areštinėje.

Visą naktį policijos pareigūnams teko raminti įsiaudrinusius šventėjus, teikti socialinę pagalbą, vykdyti prevenciją ir gaudyti neblaivius vairuotojus.

Apie vidurnaktį prie vieno iš Šaltkalvių g. namų policijos pareigūnai pastebėjo, kaip juos pamatęs automobilio „Mercedes Benz“ vairuotojas staigiai nusuko į kiemus ir bandė pasislėpti tarp namų, tačiau jam nepavyko – pareigūnams staigiai sureagavus, „Mercedes Benz“ buvo sustabdytas patikrinti. Paaiškėjo, kad vairuotojas neturi teisės vairuoti transporto priemonę, nes tokios teisės nėra įgijęs.

Apie 2 val. Ribiškių Didžiojoje g. pastebėtas įtartinai manevruojantis „Mercedes Benz“ markės automobilis. Ir šįkart policijos pareigūnų nuojauta neapgavo – automobilį vairavęs jaunuolis (gimęs 2001 m.) buvo neblaivus. Pirmu pūtimu jam nustatyta 0,79 prom., o antru – 0,72 prom. alkoholio. Taip pat paaiškėjo, kad automobilis neapdraustas privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu, o pats jaunuolis nėra įgijęs teisės vairuoti transporto priemones. „Mercedes-Benz“ išgabentas į automobilių saugojimo aikštelę.

Vilniaus apskr. VPK informacija