Naujasis ekonomikos ir inovacijų ministras Rimantas Sinkevičius ruošiasi galimai antrajai koronoviruso bangai: lankėsi pavojingų atliekų deginimo įmonėje „Toksika“

0
311

Susitikimo metu su bendrovės atstovais aptarti panaudotų medicininių kaukių, kostiumų ir kt. atliekų utilizavimo pajėgumai. UAB „Toksika“ vadovas Arūnas Dirvinskas informavo, kad pavojingosios atliekos surenkamos visoje šalies teritorijoje ir užtikrinamas operatyvus jų išvežimas. Surinktos atliekos, iki perduodamos galutinai sutvarkyti, saugomos bendrovės aikštelėse Vilniuje, Šiaulių rajone, Klaipėdos rajone ir Alytaus rajone. Pavojingosios atliekos tvarkomos trimis būdais: šalinamos deginant pavojingųjų atliekų deginimo įrenginyje; šalinant pavojingųjų atliekų sąvartyne; perduodant jas galutinai sutvarkyti kitiems tvarkytojams.

Bendrovė pandemijos metu iš Vilniaus miesto, Vilniaus rajono, Šiaulių, Biržų, Ukmergės, Pasvalio ir kt. savivaldybių karantino metu surinko bei sutvarkė daugiau kaip 85 tonas infekuotų medicininių atliekų, tarp kurių galėjo būti ir užkrėstų koronavirusu.

„Buvau supažindintas su pavojingų atliekų surinkimo ir utilizavimo procesu. Laikantis visų saugos reikalavimų, COVID-19 virusu, tikėtina, užkrėstos kaukės ir medicininiai kostiumai deginami specialiame įrenginyje 1200 °C temperatūroje. Turint mintyje, kad visos atliekos iš ligoninių ar vienkartinių patikros punktų pandemijos metu patenka į UAB „Toksika“, kilus antrai koronaviruso bangai tokių atliekų kiekis išaugtų, tačiau galime pasidžiaugti,  kad bendrovė būtų pajėgi utilizuoti padidėjusį galimai infekuotų atliekų kiekį. Per parą ji gali sudeginti 10 tonų pavojingų atliekų. Esu patikintas, kad įmonė su dar vienu iššūkiu susitvarkys sėkmingai. Tačiau belieka apgailestauti, kad iki šiol savivaldybės neturi nusistačiusios sistemos, kaip tokias atliekas surinkti iš gyventojų”, – sakė R. Sinkevičius.

Ministro nuomone, ateityje sistema galėtų veikti ir platesniu mastu: atliekų utilizavimo klausimu reikia šviesti visuomenę, kur tokias pavojingas atliekas, pvz. vaistus, gyventojai gali priduoti, kad jos nepatektų į bendrą komunalinių atliekų srautą.

Susitikime taip pat aptarti pavojingų atliekų sąvartyno plėtros, tyrimų laboratorijos akreditavimo klausimai.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija valdo 92,51 proc. UAB „Toksika“ akcijų. Likusi dalis priklauso savivaldybėms (5,64 proc.), juridiniams asmenims (1,49 proc.) ir fiziniams asmenims (0,36 proc.).