Nelegaliame sąvartyne žala aplinkai apie pusantro milijono eurų

0
92

Turėdami įtarimų, kad Vilniaus rajono Šatrininkų seniūnijos Vėliučionių kaime gali būti įrengta neteisėta atliekų apdorojimo veiklavietė, Vilniaus rajono aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai pradėjo tyrimą. Nustatyta, kad teritorijoje atliekų daugiau kaip 1000 kub. m, paimtas savivartis, kuriuo jos buvo vežamos. Žala aplinkai gali viršyti 1,4 mln. eurų.

Veiklavietę Vėliučionių kaime Vilniaus rajono aplinkos apsaugos inspekcijos specialistai pastebėjo žvalgydami Vilniaus rajono apylinkes. Skrydis buvo surengtas aplinkosaugininkams bendradarbiaujant su Lietuvos kariuomenės Karinėmis oro pajėgomis.

Remdamiesi turima informacija dėl galimų aplinkosauginių pažeidimų ir siekdami užkirsti kelią neteisėtai veikai bei išvengti didesnio neigiamo poveikio aplinkai, inspekcijos pareigūnai teritoriją ėmė stebėti. 

Išanalizavus surinktą medžiagą ir atlikus patikrinimą, buvo nustatyta, kad atliekų apdorojimo veikla vykdoma neturint leidimų. Taip pat aplinkosaugininkai užfiksavo, kaip savivarčiu atvežama ir išpilama daugiau nei 5 kub. m atliekų. Už šią veiką transporto priemonė buvo paimta ir bus sprendžiama dėl jos konfiskavimo. 

Bepiločiu orlaiviu atlikus fotometrinius matavimus, nustatyta, kad veiklavietėje yra daugiau kaip 1000 kub. m atliekų. Preliminariais duomenimis, bendra žala aplinkai gali viršyti 1,4 mln. eurų. Ši suma gali keistis Vilniaus rajono aplinkos apsaugos inspekcijai atliekant tolimesnius tyrimo veiksmus. 

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai iš neteisėtų šiukšlių vežėjų ir tvarkytojų per šiuos metus yra paėmę šešias transporto priemones: penkias Vilniaus mieste ir rajone, vieną Ukmergės rajone.

Aplinkos apsaugos departamento informacija