Nelegalius migrantus per Lietuvą ketinusiems vežti užsieniečiams – laisvė atimta dviem su puse mėnesio

0
374

Kauno apygardos teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, nuteisė nelegalus kėsinusius gabenti Baltarusijos ir Ukrainos piliečius A. H. ir A. K.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Valstybės sienos apsaugos tarnybos (toliau-VSAT) Varėnos skyriaus pareigūnai, o tyrimui vadovavo ir valstybinį kaltinimą teisme palaikė Kauno apygardos prokuratūros prokuroras Dainius Simonavičius.

VSAT Varėnos pasienio rinktinės pareigūnai Druskininkų sav., Švendubrės kaimo ribose pastebėjo ir sustabdė du Lenkijoje registruotus automobilius. Vieną jų vairavo Ukrainos Respublikos pilietis, kitą – Baltarusijos. Abu vairuotojai prisipažino, kad laukia neteisėtų migrantų grupės, jie turėjo ateiti iš Baltarusijos Respublikos. Pasak vairuotojų, perėjus Lietuvos – Baltarusijos sieną, jie migrantus turėjo pervežti per Lietuvos – Lenkijos sieną.

Ukrainietis vairuotojas teigė, kad laukia 3 nelegalių migrantų, o Baltarusijos pilietis teigė laukiantis 4-5 migrantų ir vieną jų žadėjo vežti automobilio bagažinėje. Abu patvirtino, kad už nelegalų pervežimą gaus piniginį atlygį – po 400 dolerių.

Tyrimo metu paaiškėjo, kad abu vairuotojai buvo siųsti tų pačių organizatorių. Tiek ukrainietis, tiek Baltarusijos pilietis, Facebook tinkle rado skelbimus, siūlančius užsidirbti papildomų pajamų. Už kiekvieną žmogų buvo žadamas 400 dolerių atlygis.

Abu vežėjai ruošėsi užsiimti nusikalstama veika dėl savanaudiškų paskatų ir abu visiškai pripažino savo kaltę, sutiko tyrimą vykdžiusiems pareigūnams suteikti prieigą prie savo socialinių tinklų, parodė visus susirašinėjimus. Kauno apygardos teismas abu vairuotojus pripažino kaltais pagal baudžiamojo kodekso 21 straipsnio 1 dalį,  BK 292 str. 2 d. –  dėl pasikėsinimo neteisėtai gabenti žmones per valstybės sieną.

Baltarusijos piliečiui A. H. paskirta 2 mėnesių ir 14 dienų laisvės atėmimo bausmė ir konfiskuotas automobilis „Mitsubishi Carisma”. Ukrainos piliečiui A. K. taip pat paskirta 2 mėnesių ir 14 dienų laisvės atėmimo bausmė ir nuspręsta išieškoti automobilio „Škoda Fabia” vertę 4270 eurus, atsižvelgiant į tai, kad automobilį šiam nusikaltimui jis nuomojosi.

Prokuratūros informacija