„Nesugaunami“ seifų vagys – Panevėžio apskr. VPK areštinėje: tai Makedonijos ir Albanijos piliečiai

0
201

Dar nuo praėjusių metų įvairiuose Lietuvos regionuose buvo gaunami pranešimai apie įsibrovimus į parduotuves, įmones, įstaigas, kurių metu pagrobiami seifai ar materialinės vertybės iš seifų. Nusikaltimai registruojami skirtingose vietovėse ir skirtingu laiku, įtariamieji sugeba sėkmingai pasišalinti iš įvykio vietos.

Panevėžio apskrities VPK aptarnaujamoje teritorijoje tokių pranešimų nebuvo gauta, tačiau 2019-rugsėjo 21 d. Pasvalyje užregistruoti net trys tokie įvykiai – 4 val., 4.32 val. ir 9 val. Visais atvejais įsilaužta į patalpas, esančias šalia viena kitos, ir pavogti seifai ir (ar) grynieji pinigai. Įtariamųjų nesustabdė ir tai, kad objektuose buvo įrengtos apsauginės signalizacijos, į kurių suveikimus reaguoja saugos tarnybos.

Itin intensyviai ir kruopščiai dirbę Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato  pareigūnai, padedami kolegų, praėjusią savaitę sulaikė 4 įtariamuosius, kurie galimai vykdė vagystes iš parduotuvių ir kitų įmonių Panevėžio apskrityje, įsilauždami į jas ir išnešdami seifus bei grynuosius pinigus. Ikiteisminis tyrimas atliekamas Panevėžio apskr. VPK Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdyboje, ikiteisminį tyrimą organizuoja ir kontroliuoja Panevėžio apylinkės prokuratūros prokurorai.

Sulaikyti įtariamieji – 40–48 metų vyrai – Makedonijos bei Albanijos piliečiai. Įtariama, kad įtariamieji gyveno išnuomotame bute, naudojo kelias transporto priemones. Įtariamieji suimti 2-3 mėnesiams.

Įtariama, kad šių užsienio piliečių grupė galėjo įvykdyti žymiai daugiau vagysčių visoje Lietuvoje.

 

Panevėžio apskr. VPK informacija