Nori atleisti vieną iš didžiausių ledo ritulio gerbėjų sostinėje

0
376

Vilniuje, šaltose arenose, dažnai atsipalaiduojanti Vyriausiosios rinkimų komisijos narė Jonė Valčiukienė iš kėdės verčiama anksčiau vienoje valtyje besisiūbavusio buvusio kolegos.
Klausimą dėl J. Valčiukienės tinkamumo užimti VRK narės pareigas dar kartą kelia Seimo narys Bronius Matelis. Parlamentaras kreipėsi į Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūną Ramūną Karbauskį, kaip į partijos, kurios siūlymu J. Valčiukienė buvo paskirta VRK nare, pirmininką, prašydamas nedelsiant įvertinti, ar J. Valčiukienė, pažeidusi Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą, o tuo pačiu ir sulaužiusi VRK nario priesaiką, gali toliau eiti VRK narės pareigas ir neturėtų būti iš jų atšaukta.
Taip pat parlamentaras prašo Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio teikti Seimui siūlymą atšaukti J. Valčiukienę iš VRK komisijos narių. „Manau, kad artėjant rinkimams į Europos Parlamentą, Prezidento rinkimams, savivaldybių tarybų rinkimams, referendumui dėl pilietybės Jūsų, Seimo Pirmininke, principinga pozicija prisidėtų prie to, kad mano minėti rinkimai praeitų sklandžiai ir jais pasitikėtų visa visuomenė bei politinių partijų lyderiai. Apie Jūsų sprendimą prašau mane informuoti“, – rašoma Seimo nario B. Matelio kreipimesi.