Nustatyti dar 2 didelio patogeniškumo paukščių gripo protrūkiai

0
285

Nauji židiniai – komerciniuose naminių paukščių ūkiuose Lenkijoje ir Vengrijoje.

Šiais metais jau trečias didelio patogeniškumo (H5N8) paukščių gripo protrūkis Vengrijoje nustatytas kalakutų ūkyje, kuriame buvo laikoma per 20 tūkst. paukščių. Šis židinys patenka į pirmojo protrūkio Vengrijoje apsaugos zoną (Tatabanya rajonas, Komárom-Esztergom apskritis).

Įvertinus Vengrijos situaciją paukščių gripo viruso pernešimo atstumai tarp galimų židinių gali būti nenuspėjami, kadangi antras protrūkis nustatytas priešingoje šios šalies pusėje (Hajdu-Biharo regione, Debreceno apskrityje).

Apie užregistruotą jau 12-ą paukščių gripo protrūkį pranešė ir kaimyninė Lenkija (iš viso šios šalies paukštininkystės ūkiuose 3 protrūkiai buvo užregistruoti 2019 m. gruodžio pabaigoje ir 9 – šiais metais).

Naujausias ligos židinys aptiktas Didžiosios Lenkijos vaivadijoje (Ostruvo Wielkopolski apskrityje) esančiame ūkyje. Jame buvo laikomos 19 594 reprodukcinės antys. Staiga nugaišus 54 paukščiams ir ištyrus mėginius, patvirtintas didelio patogeniškumo virusas.

Atsakingos abiejų šalių institucijos ėmėsi visų būtinų priemonių, kad virusas toliau neplistų. Ūkiuose laikyti paukščiai pradėti gaišinti ir saugiai naikinti. Aplink ūkius nustatytos apsaugos ir priežiūros zonos, kuriose ribojamas paukščių ir jų produktų judėjimas, naminiai paukščiai laikomi uždarose patalpose ir yra atidžiai stebimi, taikomos dezinfekcijos priemonės.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) vykdo griežtą kontrolę iš Lenkijos įvežamiems inkubaciniams kiaušiniams, paukščiams ir paukštienos gaminiams.

Pastarąjį mėnesį itin sustiprinta ir laukinių paukščių stebėsena, be to, kontroliuojama, kaip paukštininkystės ūkiuose įgyvendintos biologinio saugumo priemonės, siekiant apsisaugoti nuo šios didelius nuostolius nešančios ligos.

VMVT primena, kad pavojinga užkrečiamoji paukščių liga nuo 2019 m. gruodžio pabaigos iki šios dienos pasireiškė keturiose ES valstybėse – Lenkijoje, Rumunijoje, Slovakijoje ir Vengrijoje.

 

VMVT informacija