Pabradės poligonas taps dvigubai didesniu

0
337

Patvirtinus Švenčionių rajono savivaldybės dalies bendrąjį planą tęsiama Lietuvos karinių poligonų ir karinių mokymo teritorijų plėtra. Gen. Silvestro Žukausko poligono Pabradėje teritoriją numatoma didinti nuo 2220,1 ha iki 4985,15 ha, o mokymo teritoriją – nuo 6265,89 ha iki 12528,70 ha.

Poligonų ir karinių mokymų teritorijos plečiamos siekiant sudaryti tinkamas sąlygas treniruotis tiek Lietuvos, tiek į šalį atvykstantiems sąjungininkų kariams. Nauji mokymo laukai įrengiami gerinant kariuomenės kovinio rengimo infrastruktūrą – šaudyklos pritaikomos naujai įsigyjamoms ginklų sistemoms, įrangai. Kartu užtikrinami didėjantys sandėliavimo, priimančiosios šalies paramos teikimo poreikiai.

Įgyvendinus gen. S. Žukausko poligono plėtros projektą, kariai galės atlikti bataliono dydžio kovinės grupės manevrus ir kovinį šaudymą su pėstininkų kovos mašinomis ir tankais, treniruotis paramos iš oro vykdymą. Taip pat treniruoti artilerijos vienetus ir vykdyti kitas užduotis, kurias iki šiol buvo sudėtinga treniruoti dėl riboto poligono dydžio ir infrastruktūros stokos.

Papildomų lėšų įgyvendinat pakeitimus pagal šį Vyriausybės nutarimą nereikės.

Lietuvos kariuomenės poligonų plėtra pradėta vykdyti dar 2014 metais, įvertinus Lietuvos ir sąjungininkų poreikius pratyboms ir treniruotėms. Be pagrindinių poligonų Gaižiūnuose ir Pabradėje, taip pat rengiami ir Generolo Kazio Veverskio (Kazlų Rūda), Rokų (Kaunas), Kairių (Klaipėda), Pagudonės (Telšių r.) poligonų plėtros planai.