Per dešimtmetį atpigo daugiau nei 5 kartus?

0
216

Vilniaus rajone namų valdos žemės sklypų kainos nuo 2008-tųjų, kai buvo pasiektas pikas, pastoviai, laipsniškai mažėjo. Šiandien toje pačioje vietoje, net geresni, arai pardavinėjami, palyginus su tais laikais, pusvelčiui ir jų niekas neperka.

Pavyzdžiui, kai kuriose Vilniaus rajono vietovėse nekilnojamojo turto vystytojai (NT) dar prieš metus kalbėjo, jog žemė atpigo dėl smarkiai išaugusios pasiūlos, nes palengvėjo paskirties keitimas – o reali aro kaina buvo įvardijama apie 2000 Eur už arą. Deja, šios prognozės šią vasarą jau paneigtos – arų kaina nebesiekia net 1500 Eur. Ir už mažesnę sumą pirkėjai nori asfaltuoto privažiavimo iki pat savo ribų, elektros, dujų ir viešojo transporto susisiekimui su miestu. Dar tarp pageidavimų  – rami vieta, kuo didesnis privatumas.

“Buvo laikai, kai žemės sklypų pirkėjai eidavo iš proto dėl potencialios vietos statyboms. Pirkdavo sklypus, kurių paskirtis net nebūdavo pakeista, atseit suformuota ūkininko sodyba. Net be dokumentų, ir mokėdavo mažiausiai po 4000 Eur dabartiniais pinigais už arą. 15 km spinduliu aplink Vilnių niekas pigiau net nepardavinėdavo. Per krizę žmonės beveik nebepirko, tačiau panašu, jog dugnas dar nepasiektas. Žemės pirkėjai ypatingai tapo išrankūs ir įsiūlyti ką nors kaip niekad sudėtinga. Kainų prasme viskas grįžta į tai, kas buvo prieš penkiolika metų“, – teigė visą tą laiką NT rinkoje besiverčiantis vilnietis.

Panašiai žemės sklypai atpigo ir pačioje sostinėje – už vietą, tinkamą statyboms, dažnai mokama kelis kartus pigiau nei prieš dešimtmetį.

Kito verslininko įsigytas dvaras Lentvaryje – vienas iš neeilinių prieš kelerius metų varžytinėse parduotų objektų. Vaizdingame Lentvario kraštovaizdyje esantis dvaras buvo parduotas antrosiose varžytinėse už 540 tūkst. Eur.