Per savaitgalio gaisrus vienas žmogus žuvo, keturi nukentėjo

0
53

Šeštadienį, 18.14 val., Vilniuje, Sausio 13-osios gatvėje, daugiabučiame gyvenamajame name liepsnojo butas. Iš buto ugniagesiai išvedė vyrą, prisikvėpavusį dūmų. Jis buvo išvežtas į ligoninę. Gaisro metu išdegė kambarys, sudegė jame buvę baldai. Autonominio dūmų detektoriaus bute nebuvo.

Tą patį vakarą, 19.23 val., Šalčininkų rajone, Baltojoje Vokėje, dviejų aukštų 8 butų daugiabutyje, atvira liepsna degė kambarys ir stogas. Iš degančio buto ugniagesiai išvedė dūmų prisikvėpavusį ir plaukus apdegusį vyrą. Greitosios pagalbos medikai jį apžiūrėjo vietoje, į ligoninę vykti vyras atsisakė. Ugniagesiai iš namo evakavo 10 žmonių, 7 gyventojai išėjo patys. Gaisro metu išdegė kambarys, pradegė lubos, aprūko gretimi butai, buvo nuardyta 30 kv. m stogo dangos ir 3 kv. m perdangos. Dūmų detektorių butuose nebuvo.

Sekmadienį, apie 8 val. ryto, Varėnos rajone, Kirklionių kaime, liepsnojo dviejų aukštų medinis gyvenamasis namas. Gesindamas gaisrą, vyras apdegė koją ir greitosios pagalbos medikų buvo išvežtas į ligoninę. Gaisro metu išdegė prie namo priblokuota katilinė, sudegė jos stogas, išdegė virtuvė, apdegė palėpė, buvo nuardyta dalis stogo. Dūmų detektoriaus name nebuvo.

Šeštadienio naktį, apie 1 val., buvo pranešta, kad Vilniuje, V. A. Graičiūno gatvėje, autoserviso sandėlyje tvyro daug dūmų ir veikia priešgaisrinė signalizacija. Atvykus ugniagesiams, patalpoje buvo tiršta dūmų, tačiau degimo nesimatė. Šalia esančiame autoservise taip pat buvo daug dūmų. Išlaužus duris ir patekus į vidų, rasta, kad dega šildymo įrenginys. Iš katilo į šalia esantį bunkerį byrėjo granulės, kurios buvo užgesintos. Ugniagesiai taip pat išvėdino autoserviso ir šalia esančių kelių sandėlių patalpas.

Sekmadienį, 17 val., Vilniuje, Miškinių gatvėje, liepsnojo vieno aukšto medinis vasarnamis. Atvykus ugniagesiams, jo stogas jau buvo įgriuvęs. Pastatas sudegė, iš jo buvo išgelbėti 4 naminiai paukščiai.

Pirmadienio naktį, 1 val., Vilniuje, Ditvos gatvėje, iš UAB „Teltonika“ metalinio sandėlio veržėsi dūmai. Patalpoje degė ant paletės sukrautos plastikinės atliekos. Gaisro metu aprūko patalpa, apsilydė dūmų detektorius ir elektros skydelis.

Penktadienį rytą Vilniuje, Fabijoniškių gatvėje, automobilyje „Audi A3“ buvo užsitrenkęs dvejų metų vaikas. Ugniagesiai parankinėmis priemonėmis atidarė automobilio dureles ir išlaisvino mažylį.

18.31 val. gautas pranešimas, kad Vilniuje, Ateities gatvėje, lifte užstrigo žmonės. Ugniagesiai, naudodami parankines priemones, atidarė lifto duris ir išlaisvino žmones.

Iš viso per praėjusias 3 paras šalies ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti 93 gaisrų ir atliko 79 gelbėjimo darbus.

PAGD informacija