Perkamos projektavimo ir projekto vykdymo priežiūros paslaugos „Rail Baltica“ ruožui „Kaunas-Vilnius“

0
187

Paskelbtas naujas viešojo pirkimo konkursas dėl projektavimo ir projekto vykdymo priežiūros paslaugų, skirtų ruožo „Kaunas-Vilnius“ statybai. Konkursą Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos užsakymu organizuoja bendra Baltijos šalių įmonė „RB Rail AS“, koordinuojanti projekto „Rail Baltica“ įgyvendinimą Baltijos šalyse.

Viešojo pirkimo konkursą sudaro du etapai. Pirmasis iš jų yra kvalifikacinis. Paraiškos Latvijos viešųjų pirkimų sistemoje EIS gali būti teikiamos iki 2022 m. balandžio 14 d. Antrasis konkurso etapas yra pasiūlymų teikimo ir derybų etapas. Iki šių metų pabaigos planuojama pasirašyti naujos 64 km ilgio linijos nuo Kauno miesto mazgo iki Vilniaus miesto mazgo projektavimo ir projekto vykdymo priežiūros paslaugų sutartį. Darbai bus finansuojami ES Europos infrastruktūros tinklų priemonės ir Lietuvos valstybės lėšomis.

Konkurso objektas – teikti geležinkelio kelio pagrindo, antstatų ir su jais susijusių inžinerinių statinių projektavimo ir projekto vykdymo priežiūros paslaugas naujoje standartinio vėžės pločio (1435 mm) greitųjų elektrifikuotų dvikelių geležinkelio linijų „Rail Baltica“ atkarpoje nuo Kauno miesto mazgo iki Vilniaus miesto mazgo.

Preliminarią „Rail Baltica“ magistralės atkarpos „Kaunas–Vilnius“ apimtį sudaro maždaug 64 km ilgio ir 1435 mm pločio dvikelis geležinkelis, maždaug 16 km esamos 1520 mm pločio geležinkelio linijos rekonstrukcija, 3 pralankos, 10 kelio viadukų, 1 kelio tunelis, 13 geležinkelio viadukų, 8 laukinių gyvūnų perėjos, 15 pralaidų ir kita infrastruktūra bei inžineriniai tinklai.

Bendra sutartis suskirstyta į mažesnes dalis. Pagrindinės projektavimo paslaugos apima tokią veiklą kaip vietos tyrimai, projektiniai pasiūlymai, techninis projektas, įskaitant statybos leidimo įgijimą. Sutartyje taip pat numatyta teikti darbo projekto ir projekto vykdymo priežiūros paslaugas, kurios turi būti teikiamos užsakovui pageidaujant.

„Vienas iš pagrindinių projekto „Rail Baltica“ tikslų – integruoti Baltijos šalių sostines į Europos geležinkelių tinklą. Naujasis ruožas „Kaunas–Vilnius“ atvers galimybes ne tik keleiviams, bet ir krovinių vežėjams, norintiems pristatyti krovinius Europoje. Regioniniai traukiniai užtikrins susisiekimą su mažesniais miestais ir šalia naujosios geležinkelio linijos esančiomis gyvenvietėmis. Šis ruožas potencialiai apims Lentvario, Vievio ir Kaišiadorių miestus“, – sako „RB Rail AS“ Lietuvos filialo vadovas Marius Narmontas.

Praėjusiais metais Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija pritarė „Rail Baltica“ ruožo „Kaunas–Vilnius“ optimaliai alternatyvai. Po daugybės diskusijų su Vilniaus ir Kauno bei aplinkinių regionų gyventojais ir bendruomenėmis, taip pat apsvarsčius Europos greitųjų geležinkelių sistemai taikomus standartus, nuspręsta, kad vadinamoji šiaurinė S5 alternatyva geriausiai atitinka visų suinteresuotų šalių poreikius.

„Rail Baltica“ geležinkelio linija traukiniai galės važiuoti iki 249 km/h greičiu. Siekiama užtikrinti susisiekimą ir galimybę per trumpiausią įmanomą laiką pasiekti pagrindinius miestus, oro uostus bei Vilniaus ir Kauno geležinkelio stotis. Planuojama, kad Vilniaus regionui bus teikiamos visos numatytos keleivių vežimo paslaugos – greitieji, regioniniai ir naktiniai traukiniai. Pagal „Rail Baltica“ veiklos planą traukiniai iš Vilniaus ir Kauno išvyks kas 30 minučių.

Taip pat bus nustatytos konkrečios teritorijos, žemės sklypai ir jų plotai, per kuriuos bus tiesiama „Rail Baltica“ geležinkelio linija. Šią informaciją planuojama paviešinti 2022 m. antrąjį ketvirtį. Atitinkamų žemės sklypų savininkai ir naudotojai bus informuojami individualiai.