Po savaitės vyks į Lenkiją

0
164

Prezidentė Dalia Grybauskaitė vasario 21–22 dienomis viešės kaimyninėje šalyje, kur susitiks su Prezidentu Andrzejumi Duda, Seimo Pirmininku Mareku Kuchcinskiu, Senato Pirmininku Stanislawu Karczewskiu, Ministru Pirmininku Mateuszu Morawieckiu.

Prezidentė taip pat vyks į Liubliną, kur kartu su Lenkijos ir Ukrainos vadovais aplankys ten įsikūrusį bendros trijų valstybių LDK didžiojo etmono Konstantino Ostrogiškio karinės brigados LITPOLUKRBRIG štabą.

Šiuo Prezidentės vizitu aukščiausiu lygiu įtvirtinami pastarąjį dešimtmetį kurtų ir stiprintų dviejų valstybių santykių, grįstų draugyste, tarpusavio supratimu ir bendrais geopolitiniais tikslais, pasiekimai.

Dvišaliame Prezidentų susitikime numatyta daug dėmesio skirti strateginės partnerystės, bendradarbiavimo saugumo ir gynybos srityse stiprinimo klausimams. Abi šalys patiria iš Rytų kylančią grėsmę, Lietuvą ir Lenkiją vienija ne tik bendra istorija, tradiciniai istoriniai ryšiai, bet ir bendri tikslai, užtikrinant šalių ir viso regiono saugumą.

Vizito metu taip pat planuojama pasirašyti keletą dvišalių susitarimų saugumo ir gynybos srityje.

Varšuvoje taip pat bus kalbama ES politikos, bendrų infrastruktūros projektų įgyvendinimo klausimais. Lietuvą ir Lenkiją jungia europinės reikšmės bendri geležinkelių „Rail Baltica“, magistralės „Via Baltica“ ir „Via Carpatia“ projektai.

Abiem šalims ypač svarbus energetinis bendradarbiavimas, integracija į bendrą Europos rinką. Elektros tinklų su Europa sinchronizavimas, dujų jungties su Lenkija (GIPL) tiesimas turi strateginę reikšmę ne tik regiono, bet ir visos ES energetiniam saugumui.