Rūkalus kontrabandininkai slėpė mėšlu maskuotoje slėptuvėje

0
176

Į įtartiną judesį prie sienos su Baltarusija sureagavo ties Šalčininkų rajono Kačėnų kaimu įrengtos VSAT vaizdo stebėjimo kameros. Lankytis tokioje teritorijoje be specialaus pasieniečių leidimo yra draudžiama.

Šį ruožą kontroliuojantys VSAT Varėnos pasienio rinktinės Gintaro Žagunio užkardos pareigūnai monitoriuose identifikavo du vyrus. Jie pakėlė ant žemės gulėjusius ryšulius ir ėjo link arčiausiai esančios sodybos. Nuo jos iki valstybės sienos su Baltarusija – pusšimtis metrų.

Į sodybą atvykęs G. Žagunio pasienio užkardos ekipažas kieme pamatė du vyrus, tačiau pirminė apžiūra rezultatų nedavė. 33 ir 36 metų Šalčininkų rajono gyventojai atkakliai tikino nieko neleistino nedarę ir nieko draudžiamo neturį.

Vis tik pasieniečiai atkreipė dėmesį į ūkinio pastato grindis – buvo matyti, kad patalpoje neseniai darbuotasi kastuvu.

Kontrabandininkų slėptuvę VSAT pareigūnams pavyko aptikti bilsnojant strypu. Tai, kad po žeme yra ertmė, išdavė duslesnis garsas. Patekimas į ją maskuotas iš kelių medinių lentų sukaltu dangčiu, ant kurio uždrėbtas storas galvijų mėšlo sluoksnis. Neabejojama, kad aštri smarvė turėjo atbaidyti pasieniečius bei priverst juos kuo greičiau išeiti iš pastato.

Paaiškėjo, kad slėptuvėje sudėti 6 tūkst. 960 pakelių „NZ Gold“ markės rūkalų, pažymėtų baltarusiškomis banderolėmis.

Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis VSAT Varėnos rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tai gresia bauda arba laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Už patekimą į valstybės sienos apsaugos zoną be VSAT leidimo abiem šalčininkiečiams teks sumokėti baudas nuo 40 iki 90 eurų. Vyrai iš pradžių buvo uždaryti į laikino sulaikymo patalpas viename iš VSAT objektų, o vėliau po apklausų paleisti. Jiems skirtos kardomosios priemonės rašytiniai pasižadėjimai neišvykti.

Cigaretės laikinai saugomos Gintaro Žagunio pasienio užkardoje.

VSAT Varėnos pasienio rinktinės informacija