Salininkuose rasta ir kontrabandinių rūkalų, ir dyzelino

0
160

Ne kartą už neteisėtą disponavimą akcizais apmokestinamomis prekėmis teistam vyrui gresia bauda arba laisvės atėmimas iki ketverių metų.

Vakar Vilniaus miesto antrojo policijos komisariato 1-ojo veiklos skyriaus pareigūnai Vilniuje, Salininkuose, pastebėjo namo kieme prie automobilio įtartinai besielgiantį vyrą. Pareigūnams privažiavus arčiau, pastarasis dar labiau susijaudino ir nusuko į šoną, o pradėjus bendrauti, šis visais įmanomais būdais stengėsi nukreipti pareigūnų dėmesį nuo kiemo pastatų ir stovinčių automobilių. Pareigūnams įtarimą sukėlė tai, kad asmuo, kaip vėliau paaiškėjo, praeityje yra ne kartą teistas už neteisėtą disponavimą akcizais apmokestinamomis prekėmis, kažką slepia. Jų įtarimai pasitvirtino – viename iš garažų policijos pareigūnai pastebėjo didelę apie 1 t talpą su galimai kontrabandiniais degalais bei kuro siurblį. Garaže policijos pareigūnai aptiko ir apie 40 pakelių cigarečių „Fest“, nustatyta tvarka nepažymėtų banderolėmis. Kontrabandinių cigarečių rasta ir penkiose kartoninėse dėžėse vagonėlyje už tvoros.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 1992 str. 1 d.) ir atlikta neatidėliotina krata. Kratos metu rasta dar apie 2 100 pakelių kontrabandinių rūkalų ir apie 2 530 l dyzelino.

Pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 1992 str. 1 d. atsakomybė kyla tam, kas pažeisdamas nustatytą tvarką įgijo, laikė, gabeno, siuntė, naudojo ar realizavo akcizais apmokestinamas prekes, kurių vertė viršija 150 MGL, bet neviršija 250 MGL dydžio sumos. Už šiuos veiksmus yra baudžiama bauda arba laisvės atėmimu iki ketverių metų.

Vilniaus apskr. VPK informacija