Santariškėse įkasta kapsulė simbolizuoja Vaiko raidos centro statybų pradžią

0
263

Vaiko raidos centro (VRC) korpuso statybų pabaiga numatyta kitų metų pavasarį. Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, daug metų neišspręsta problema prieš trejus metus susivienijus visoms atsakingoms institucijoms pajudėjo iš mirties taško.

Pasak Santaros klinikų generalinio direktoriaus prof. Felikso Jankevičiaus, pastaruoju metu pavyko įgyvendinti ne vieną projektą Santaros klinikų teikiamoms medicinos paslaugoms pagerinti ir modernizuoti.

„Neseniai pastatytas Infekcinių ligų centro korpusas šiandien efektyviai pasitarnauja sunkios koronavirusinės infekcijos pandemijos akivaizdoje. Neabejoju, kad ir lėšos, investuotos į Vaiko raidos centro ir pediatrijos korpusų projektą bei statybas atsipirks su kaupu išaugusia vaikų medicinos paslaugų kokybe ir prieinamumu“, – sako prof. F. Jankevičius.

Kaip prisimena Vaiko raidos centro vadovė dr. Jovita Petrulytė, centro patalpų klausimai buvo sprendžiami nuo 2008 metų, kai buvo pasirašytas Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) ir Turto banko susitarimas dėl naujo VRC statybos, bet šis projektas nebuvo įgyvendintas.

„Paslaugų teikimo vaikams ir šeimoms sąlygos ypač pablogėjo nuo 2013 metų rudens, kai įgriuvo vieno iš pastatų Žvėryne stogas. Teko ieškoti sprendimų, kaip tęsti pagalbą vaikams, turintiems raidos sutrikimų. Dėl avarinės būklės pastato teko sumažinti kai kurių skyrių veiklos apimtis, pailgėjo eilės gauti labai reikalingas vaikams ir paaugliams paslaugas. Nuo 2018 metų laikinai prisiglaudęs Vaikų ligoninės chirurgijos korpuse ir Kairiūkščio gatvėje esančiame Santaros klinikų korpuse, Vaiko raidos centras šiandien sulaukia džiugios žinios apie statybų pradžią“, – sako VRC vadovė J. Petrulytė.

Kartu su Vaiko raidos centro korpusu suprojektuoti dar du modernūs pediatrijos paslaugoms skirti korpusai, kuriuose įsikurs vaikų konsultacijų poliklinika, priėmimo – skubios pagalbos skyrius ir vaikų ligų stacionaras.

 

SAM informacija