Šį savaitgalį vilniečiai žygiuoja – kai kur susirinko tūkstančiai

0
225

Pažintiniai žygiai vykdomi dvejomis kryptimis – po Neries regioninį parką ir po Labanoro girią.

Tebesitęsianti „Bobų vasara“ iš namų išviliojo kaip niekad daug miestiečių. Internetas šiandien kupinas žinučių apie tai, kur kas ką veikia.

Ekstremalus „Trijų tarpeklių žygis“ šiandien vykdomas  Velniakampio kilpoje. Tai jau dešimtasis šventinio žygių ciklo,  skirto Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui, pasivaikščiojimas.

Neries pakrančių reljefas ir viską gaubiantys miškai nenustoja dalintis savo paslaptimis. Šiandieninio žygio dalyviai apžiūri visai neseniai atrasta naują piliakalnį  ir samanomis apaugusią griovą, kurios šlaituose stūkso didžiausi parke konglomeratų luitai.

Tuo tarpu norintys dar didesnio „ekstrymo“ klaidžioja po plynai kertamą Labanorą. Pagrindinis pasivaikščiojimas po plynus kirtimus vyko vakar. Iniciatoriai skaičiuoja, jog dėl miškininkų veiksmų proteste dalyvavo nuo pusantro iki dviejų tūkstančių žmonių.

Aplinkos ministerija dar prieš kelias dienas išplatino informacija, jog kirtimai, greičiausiai, bus atnaujinti jau artimiausiu metu. Šiemet suplanuota iškirsti 166 hektarus miškų, iš jų 90 ha jau yra iškirsta.