Nuteistas paskutinis asmuo, kartu su bendrininkais gabenęs kontrabandines cigaretes skaldos vagonuose

0
26

Teismas baudžiamuoju įsakymu Baltarusijos Respublikos pilietį R. F. nuteisė dėl cigarečių kontrabandos ir neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis.

Baudžiamosios bylos duomenimis, laikotarpyje iki 2019 m. birželio 1 d., R. F. kartu su kitais 7 kaltinamaisiais, kurie teismo sprendimu jau anksčiau pripažinti kaltais, suplanavo iš Baltarusijos į Lietuvos Respubliką per valstybės sieną geležinkelio transportu, išvengiant muitinės kontrolės, gabenti kontrabandines cigaretes, jas paslepiant skaldos krovinyje.

Kaltinamasis Baltarusijos pilietis pasirūpino, kad būtų užsakytas skaldos gabenimas iš Baltarusijos Respublikos ir krovinyje paslėptos prekės – daugiau kaip 65 tūkst. 700 vnt. pakelių cigarečių už beveik 217 tūkst. eurų. Jis kontroliavo akcizais apmokestinamų prekių atgabenimą į Lietuvos Respubliką ir nepateikė gabenamų cigarečių muitinės kontrolei bei šios kontrolės išvengė. Atvykęs į Lietuvos Respublikos teritoriją, R. F. perdavė informaciją bendrininkams apie prekių iškrovimo vietą ir tarpininkavo perduodant kitus duomenis.

Pasak ikiteisminį tyrimą organizavusio ir jam vadovavusio Kauno apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroro Dainiaus Simonavičiaus, po pranešimo apie galimybę baudžiamąją bylą baigti baudžiamuoju įsakymu, kaltinamasis R. F. nuo ikiteisminio tyrimo pasislėpė išvykdamas į savo gimtąją šalį. Nuo 2021 m. sausio 6 d. Baltarusijos pilietis buvo ieškomas, nes Generalinė prokuratūra jo atžvilgiu buvo išdavusi Europos arešto orderį.

Nors anksčiau neteistas 34 m. vyras po trejus metus trukusios paieškos taip ir nebuvo surastas bei sulaikytas, nuspręsta, jog tai nekliudo bylą perduoti teismui remiantis aplinkybe, jog jis savo kaltę pripažino pačioje ikiteisminio tyrimo pradžioje ir sutiko už nusikalstamą veiką atsakyti supaprastinta teismo proceso tvarka.

Baltarusijos Respublikos piliečiui teismas skyrė 6 tūkst. eurų dydžio baudą. Įskaičius laikinajame sulaikyme ir suėmime jo išbūtą laiką – dvidešimt dvi paras, neatliktos bausmės dalis yra 3 tūkst. 800 eurų, kurią jis turės pervesti į Lietuvos Respublikos valstybės biudžetą.

Ikiteisminį tyrimą atliko Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos tyrėjai.

Prokuratūros informacija