Sostinėje pasodintas pirmasis miesto miškas

0
305

Ozo parko teritorijoje buvo baigti biologinės įvairovės miesto miško – „Ozo Urban Forest“ – projekto darbai. Profesionalių miškininkų komanda specialiai šiam projektui atrinko vietovei tinkančią želdinių rūšinę įvairovę. Buvo pasodinta 740 vnt. paprastųjų ir kalninių pušų, kadagių, šermukšnių, lazdynų. Šiam miškeliui suaugus šiuo mišku galės džiaugtis kelių kartų miesto gyventojai.

Anot Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus, tai yra gražus pavyzdys, kai įmonės stiprina žaliąją Vilniaus bangą vertingomis idėjomis ir konkrečiais darbais. „Verslo įmonių prisidėjimas padeda auginti želdinimo apsukas keleriopai. Be to, labai svarbu ir naujas kokybinis lygis, ir tai, kad tokie projektai įtraukia ir įmones, ir bendruomenes“, – sakė R. Šimašius.

Šiuo miesto miško projektu taip pat planuojama edukuoti Vilniaus miesto gyventojus ir svečius apie Lietuvos biologinę įvairovę, skirtingų medžių rūšis. Prie kiekvieno pušynėlio bus pastatyti informaciniai stendai su QR kodais, kuriuos nuskanavę miško lankytojai galės gauti detalesnę informaciją apie Lietuvos pušynus.

Nuo pirmosios miesto miško pasodinimo dienos „Vilniaus miesto parkų“ komanda vykdys monitoringą, todėl bus galima stebėti ir fiksuoti, kaip tarpusavyje sugyvena augimvietėje pasodinti želdiniai ir kokios mikroklimato sąlygos ar grunto sudėtis leidžia intensyviau suvešėti tam tikroms rūšims. Tikėtina, kad esant palankioms klimato sąlygoms ir atitinkamai priežiūrai, apčiuopiamu rezultatu bus galima džiaugtis jau po 3-5 metų.