Sostinėje startavo hidrauliniai bandymai ir remonto darbai, kurių metu laikinai atjungiamas karštas vanduo

0
72

AB Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) jau pradėjo intensyvų pasiruošimą naujam šildymo sezonui. Bendrovė iki rudens patikrins ir šildymo sezonui parengs 758 km ilgio šilumos tiekimo tinklą, kuriuo į klientų namus keliauja šiluma ir karštas vanduo. Šių darbų metu neišvengiamas laikinas karšto vandens atjungimas, todėl gyventojai kviečiami iš anksto pasitikrinti, kada jų namuose nebus karšto vandens, tai padaryti galima bendrovės interneto svetainėje.

Hidrauliniai bandymai – efektyvus būdas patikrinti po žeme glūdinčių vamzdynų stiprumą ir techninė būklę. Tokių bandymų metu iš anksto numatytoje šilumos trasos atkarpoje keliamas slėgis, kuris leidžia aptikti tokius defektus kaip korozija, įtrūkimai ir juos pašalinti. Tuo pačiu metu atliekami ir kiti svarbūs remonto darbai, kurie būtini siekiant išvengti šilumos ir karšto vandens tiekimo nesklandumų žiemą. Kasmet atlikti šiuos darbus šilumos ir karšto vandens tiekėjus įpareigoja ir Šilumos ūkio įstatymas. 

„Jaučiame didžiulę atsakomybę prieš savo klientus, todėl vos pasibaigus šildymo sezonui pradedame ruoštis naujam. Nuolat gyventojų komfortą užtikrinanti infrastruktūra, kurios vidutinis amžius siekia apie 30 metų, natūraliai dėvisi. Taigi šiltasis metų laikas įprastai yra skiriamas jos patikrinimui ir būtinam remontui. Darbus planuojame maksimaliai efektyviai ir darome viską, kad neišvengiamas karšto vandens atjungimas būtų kaip įmanoma trumpesnis“, – sako VŠT Infrastruktūros komandos vadovas Jonas Kimontas.

Karšto vandens atjungimo laikas kasmet trumpėja

Atliekant hidraulinius bandymus ir dalį kitų remonto darbų, net ir laikinas karšto vandens išjungimas yra neišvengiamas. Viena iš priežasčių – daugiabučių namų šilumos punktuose esantys šilumokaičiai, kurie gamina karštą vandenį. Pastarieji nėra nepritaikyti padidintam slėgiui ir jų neatjungus bandymų metu gali sugesti.

Didžiausią šilumos tiekimo tinklą Lietuvoje valdanti VŠT kasmet deda pastangas, kad karšto vandens atjungimo laikas klientams būtų kaip įmanoma trumpesnis. 

„Jeigu 2016 m. vidutiniškai vilniečiams be karšto vandens tekdavo pakentėti beveik tris paras, tai dabar dėl tokių patikrinimų karštas vanduo laikinai atjungiamas trumpiau nei parai. Jeigu aptinkame rimtesnį defektą, karšto vandens tiekimas gali būti nutrauktas iki penkių parų – maždaug tiek užtrunka sudėtingo defekto remontas dirbant maksimaliomis pajėgomis“, – sako J. Kimontas. 

Daugiabučiuose karšto vandens sklendes užsuka ir atsuka namų administratoriai, todėl šiame procese labai svarbus ir jų operatyvus darbas. Tam, kad VŠT užbaigus darbus į klientų namus sugrįžtų karštas vanduo, kiekviename daugiabutyje karšto vandens sistemų prižiūrėtojas privalo kaip įmanoma greičiau atsukti sklendes ir taip atnaujinti tiekimą konkretaus namo butams.