Streikuotojus ir ministrę bandys sutaikyti Prezidentė? Šiandien numatyti susitikimai

0
290

Jog prisijungia prie streikininkų vakar pranešė ir didžiausia šalies mokykla – sostinės Martyno Mažvydo progimnazija. Tuo tarpu Vilniaus rajono ugdymo įstaigos kol kas drastiškų žingsnių nesiima, nors situacija gal net blogesnė nei Vilniaus mieste. Nemažai mokytojų palieka savo darbą net nesulaukę, kuo visa ši „reforma“ baigsis. O švietimo įstaigos, ieškančios jiems pamainos, jau nebedrįsta skelbti, kokius atlyginimus būsimiems savo kolektyvo nariams siūlo. Vis dėlto pavyko aptikti – jog nuo 190 Eur. Didžiausias pasiūlymas – 900 Eur, neatskaičius mokesčių.

Vakarykštė diena kaip niekad buvo derlinga tiems, kurie turi fantazijos. Pranešta, jog konservatoriai surinko reikiamą parašų skaičių ir rengs interpeliaciją švietimo ir mokslo, ir sporto ministrei Jurgitai Petrauskienei. Kaltinimai jai patys įvairiausi – nuo nesugebėjimo iki piktnaudžiavimo, nuo melavimo iki prisipažinimo. Bet kaip sakoma, kol nėra Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos verdikto, nėra nieko. Tik va mokytojų požiūris į valdininkę geriausiai atsiskleidė Kaune, per Mokytojo dienos minėjimo švilpimą. Tuo tarpu josios kol kas kaip ir neatsiskleidė – pareiškė dirbs, kol jos tiesioginiai vadovai nesupyks. Ar supyko, ar ne – kol kas taip pat nėra aišku. Tačiau fantazavo vakar kaip reikiant – yra teigiančių, kad ketina Lietuvoje palikti vos dvi ligonines, o yra ir manančių, jog skelbdami Adolfą Ramanauską–Vanagą Lietuvos vadovu, kišasi visai ne į savo daržą. Net  per jo perlaidojimo ceremoniją rusiškomis, sankcionuotomis, trąšomis prekiavo ir savo daržus tręšė ir štai…

Dar vakar pafantazavo apie vaikams didesnes išmokas , dar apie Seimo narių skaičiaus mažinimą. Ir kaip gi kitaip? Tokių fantazijų niekas neturėjo net nuo Smetonos laikų. Niekas nieko dėl žmonių nedarė ne tai kad tris dešimtmečius, bet jau visą šimtmetį…

Žiniasklaida skelbia – vien Vilniuje trūksta apie 250 pedagogų, ypatingai tokių specializacijų, kurie galėtų dirbti su specialių poreikių vaikais. O nuo rytojaus grįšime prie kitų dešimtmečiais ir šimtmečiais niekieno nespręstų problemų – moksleivių maitinimo ir švietimo. Įdomiausia, jog mokinukų tėveliai jau gavo nurodymą, kaip įgyvendinti „Petrauskų reformos“ nuostatą dėl ilgėjančių mokslo metų programos. Įsakyta atsinešti eurų ir susimokėti už kažkokias, niekam neįdomias, pamokėles , kad būtų galima mažiau kankintis birželį. Ai vakar ar užvakar dar pafantazuota apie lengvatinį PVM malkoms ir „gazietoms“. Kodėl ne dujoms? Ogi todėl, kad malkų niekas neperka sumokėdamas PVM, o „gazietų“ niekas beveik nebeskaito.

Taigi, šimtus metų niekas taip nedirbo dėl žmonių, o jie dar švilpia ir streikuoja. Kuo toliau, tuo labiau aiškėja, jog ne valdantiesiems, o visiems kitiems, trūksta fantazijos… Aniems trūksta vaisai ko kito.