Sukilo prieš LRT: mano, kad juos laiko antrarūšiais

0
179

Su Vilniumi daugiausiai siejami rinkimų komitetai plūsta jau ne tik VRK, bet ir transliuotoją bei žurnalistus.

Rinkimo komitetų pranešimas spaudai

„Pasimokiusi“ iš VRK kandidatus rūšiuoti pradėjo ir LRT

Kuo toliau – tuo įdomiau. Tiksliau – keisčiau. Šiuometiniuose savivaldos rinkimuose…

Šįkart stulbina jau ne Vyriausioji rinkimų komisija. Prieš tai partijoms „dalinusi“ rinkimų numerius Seime, o visuomeniniams komitetams – dulkėtuose savivaldybių užkampiuose. Nusprendusi, kad krašto apsaugos savanoriai niekaip negali dalyvauti politiniame šalies gyvenime ir po to desperatiškai ieškojusi sprendimų…

Šįkart nustebino LRT. Pirmadienį pradėjusi „LRT Forumo“ laidų ciklą, skirtą kandidatų į miestų merus diskusijoms. Kaip paaiškėjo – ne visų, o geresnių. Pirmojoje laidoje, skirtoje Klaipėdai iš 11 kandidatų į mero postą atsirinko penkis. Pasak laidos vedėjo – specialiai atlikta apklausa (nutylint, kas atliko, kaip atliko ir t.t. ir pan.) parodė, kurie kandidatai žinomesni, potencialesni, žodžiu – tiesiog geresni. Beje, jokiuose ankstesniuose rinkimuose tokios praktikos nebuvo.

Šiaip jau žinant, kad tokio žanro laidų tikslas – išsamiau supažindinti rinkėjus su kandidatais, jų programomis ir palengvinti jiems pasirinkimą, būtų logiška tokias „pažintis“ pradėti nuo mažiau žinomų, menkesnes savo idėjų viešinimui turinčių kandidatų. Ko gero, tai labiau atitiktų ir LRT misiją, tikslus, vertybes ir viziją…

Dar dviprasmiškiau nuskambėjo specialiai akcentuotas R. Musnicko tekstas, kad „LRT Forumas“ rengiamas iš pačios LRT lėšų. Šiaip jau LRT finansuojama iš mokesčių mokėtojų pinigų.

Ką pamatysime kitose Forumo laidose? Penkis iš septynių kandidatų į Kauno merus? Ar penkis iš šešiolikos Vilniuje? O gal LRT, pasitarusi su VRK įsteigs kokią antrą lygą ir tiems, likusiems „už borto“, leis padiskutuoti kokiuose nors „LRT plius“ programos užkaboriuose?

Mes – prieš !!!

Rinkimų komitetas „Judėk, Vilniau“;

Rinkimų komitetas „Junkis“;

Rinkimų komitetas „Vilniečių „Lokys“;

Rinkimų komitetas „Gedimino miestas“.

P.S. LRT primename: Lietuvos Respublikos savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo 48 straipsnyje vartojama sąvoka „kandidatų sąrašas“ apima ir partijų ir rinkimų komitetų sąrašus, tad visiems kandidatų sąrašams turi būti suteikiamos vienodos galimybės nemokamai naudotis nacionalinėmis visuomenės informavimo priemonėmis.

VRK primename: Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo 48 straipsnio 1 dalyje nustatyta, kad Vyriausioji rinkimų komisija užtikrina lygiateisiškumo principo laikymąsi kiekvienoje savivaldybėje tarp kandidatų sąrašų ir tarp kandidatų į savivaldybės tarybos narius – merus.