Sulaikė kontrabandinių rūkalų krovinį, o vėliau rado dar ir slėptuvę lentpjūvėje – iš viso daugiau nei 20 tūkst. pakelių

0
271

Operacijos metu pasieniečiams taip pat įkliuvo ir penki asmenys, siejami su nelegaliu kroviniu.

Vilniaus pasienio rinktinės G. Žagunio užkardos pareigūnai kelyje Dieveniškės – Šalčininkai patikrinimui praėjusio penktadienio naktį stabdė įtartiną lengvąjį automobilį “Audi A6 Avant”.

Transporto priemonės vairuotojas ignoravo uniformuotų VSAT pareigūnų reikalavimą, padidino greitį ir nuvažiavo Didžiulių kaimo link. Milžinišku greičiu sprukęs bėglys kėlė pavojų ne tik jį persekiojusiems pasieniečiams, bet ir pakeliui pasitaikiusiems pravažiuojantiems automobiliams.

Mašina po persekiojimo buvo aptikta Šalčininkų rajono Lastaučikų kaimo prieigose esančioje lentpjūvės teritorijoje. Jos vairuotojas, pasinaudojęs tamsa, paliko savo transporto priemonę ir pasislėpė.

Paaiškėjo, kad “Audi A6 Avant” salone iš viso gabenta 12 500 pakelių cigarečių ,,NZ Gold”. Lentpjūvėje atlikę kratą pasieniečiai rado jau anksčiau atgabentą krovinį – daugiau kaip 8 tūkstančius pakelių rūkalų.

Iš viso į VSAT pareigūnų rankas pateko 20 930 pakelių neteisėtai į Lietuvą atgabentų cigarečių. Tabako gaminiai pažymėti baltarusiškais akcizo mokesčio ženklais.

Tyrimą tęsę pasieniečiai taip pat sulaikė penkis Šalčininkų rajono gyventojus, siejamus su neteisėtu rūkalų gabenimu. Jų amžius – nuo 26 iki 50 metų. Tarp sulaikytųjų yra ir lentpjūvės vadovas.

Vilniaus pasienio rinktinėje dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis. Jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūra. Už tokį nusikaltimą gresia laisvės atėmimo bausmė iki septynerių metų.

Rūkalai ir automobilis laikinai saugomi VSAT Vilniaus pasienio rinktinėje.

VSAT Vilniaus pasienio rinktinės inf.