Sustabdyti pavojingųjų atliekų užkasimo darbai

0
31

Aplinkosaugininkai nustatė, kad žemės sklype tarp miškų, Perlojos kaime Varėnos rajone, traktoriumi į duobes buvo sustumtos nepavojingosios ir pavojingosios atliekos.

Kad atliekos gali būti šalinamos neteisėtai, pareigūnai sužinojo gavę pranešimą. Vėlų kovo 27-osios vakarą nuvykus į nurodytą vietą, informacija pasitvirtino: žemės ūkio paskirties žemės sklype į duobes traktoriumi sustumta įvairių nepavojingųjų atliekų. 

Per apžiūrą aplinkosaugininkai nustatė, kad į duobes sustumtos ir pavojingosios atliekos: statybinės, stiklo, plastiko, polietileno, medžio, netinkamų naudoti automobilių detalių ir padangų, baldų, tekstilės, taip pat stogo dangos susmulkinto šiferio, kuriame yra asbesto.

Kovo 28-osios rytą sklypo savininkui nurodyta nutraukti atliekų šalinimo darbus ir pradėta administracinio nusižengimo teisena. Departamento pareigūnai atliko atliekomis užterštos teritorijos matavimus ir paėmė kontrolinius grunto mėginius, kad nustatytų, ar paviršinis žemės sluoksnis nebuvo užterštas cheminėmis medžiagomis. Taip pat surašytas privalomasis nurodymas parengti žemės sklypo teritorijos sutvarkymo planą.

Atkreipiame dėmesį, kad departamentas sustiprino atliekų vežimo kontrolę – veikia atliekų tvarkymo kontrolės komanda, kurios prioritetas – nelegalių atliekų tvarkymas ir tokių atliekų vežėjų veikla. Komanda peržiūri atliekų tvarkymo teikiamų paslaugų pasiūlą, organizuoja kontrolinius pirkimus atliekų vežimo ir tvarkymo srityje visoje Lietuvoje. Šiemet bus sukurtas viešas interaktyvus atliekomis užterštų teritorijų žemėlapis, kuriame visuomenė galės stebėti Lietuvoje užterštų teritorijų tvarkymą, jame bus atskleisti ir pažeidėjai.   

Aplinkos apsaugos departamento informacija