Tokio remonto dar neregėjo: darbininkai bildėti pradeda prieš septynias, o kai visus gyventojus pažadina, eina pasėdėti, nes labai karšta

0
266

Naujosios Vilnios gyventojai nebeturi kantrybės dėl Vilniaus miesto savivaldybės inicijuotų vienos iš pagrindinės gatvės remonto darbų.

„Ilgai pamirštas sostinės rajonas vis labiau atsinaujina ir keičiasi. Šiuo metu remontuojama 1,2 km ilgio atkarpa nuo Pergalės iki Linksmosios gatvės. Darbus planuojama baigti iki vasaros pabaigos. Vilniaus miesto savivaldybė Parko gatvės remontui skyrė apie 500 tūkst. eurų“, – dar birželį džiūgavo ir gyrėsi valdžia. Tačiau aiškėja, jog iki vasaros pabaigos darbai ne tik kad nebus baigti, bet gal dar net ir neįpusės.

Žmonės stebisi, kodėl remontininkai darbuojasi būtent taip – imasi iš karto visos gatvės, o ne atkarpų, kai nereikėtų kankinti visų gyventojų.

„Remonto seniai jau reikėjo. Visas asfaltas buvo išdaužytas, o šaligatvių plytelės nė vienos nebuvo sveikos. Čia vietiniai nė neprisimena, kada kas nors, ką nors kapitaliai remontavo. Bet kad viskas bus daroma taip, tai tikrai nesitikėjome. Išrausė iš karto daugiau nei kilometro atkarpą ir dingo. Praėjusią savaitę kiek daugiau jų čia pradėjo sukiotis. Ir technikos privarė. Bet visą vasarą, tai atvažiuodavo iš ankstaus ryto, pasibaladodavo, prikeldavo gyventojus ir dingdavo – pailsėti arba paužkandžiauti po daugiabučių balkonais, nes labai karšta. Dar pasidžiaugdavo, jog mūsų gatvėje dar galima šiek tiek darbuotis, nes praktiškai iš visų pusių medžiai, kurie teikia pavėsį. Tai kas būtų, jei tų geresnių sąlygų darbuotis po medžiais neatsirastų?“, – kalbėjo vietinė gyventoja, kuriai jau pabodo išrausti šaligatviai ir nuolatinis triukšmas.

Dar labiau širsta automobilių ir viešojo transporto vairuotojai, kurie dėl tokio kelininkų neūkiškumo pirmą kartą istorijoje Naujojoje Vilnioje susidūrė su spūstimis, kurių šiame Vilniaus priemiestyje niekada neregėjo. Visą vasarą Parko gatvė – nuo pradžios iki pabaigos – paversta slalomo trasa, kurioje dar privalu laikytis ir Kelių eismo taisyklių reikalavimų. Nesimato nei eismo srautus reguliuojančių važiuojamosios dalies ženklinimo linijų, o laikini kelio ženklai leidžia suprasti tik tai, jog eisme įsivyravęs visiškas chaosas.

Oficialiai skelbiama, jog Naujojoje Vilnioje tapo šviesiau ir jaukiau: pakeistos atramos, sumontuoti nauji LED šviestuvai, o per pastaruosius dvejus metus išasfaltuota kone 5 km žvyrkelių: asfalto danga paklota Kalno, Gerviškių, Grikių, Vaivos, Naujojoje, Gurių Sodų, Vandens, Karklų, Skaidiškių, Retkonių, B. K. Balučio ir Černiavskio gatvėse. Taip pat sutvarkytos itin judrios rajono gatvės – Pergalės, Dūmų, A. Kojelavičiaus ir Pramonės.