Ukmergės rajono švietimo įstaigų vadovų pasitarime apžvelgti nepilnamečių daromi teisės pažeidimai: baudžiamojon atsakomybėn patraukti 8 asmenys

0
278

Virtualiame rajono švietimo įstaigų vadovų pasitarime dalyvavo Ukmergės r. policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Ingrida Dutkienė. Pareigūnė pasakojo, kad kiekvieną mėnesį gaunama ir analizuojama informacija apie nepilnamečių padarytus pažeidimus. Atsižvelgiant į tai, planuojamos ir vykdomos bendrosios prevencijos priemonės.

„Bendruomenės pareigūnai vykdo teisinį švietimą būtent tose ugdymo įstaigose, kur buvo padarytas nusižengimas. Tuo tarpu Veiklos skyriaus pareigūnai tikrina alkoholio ir tabako gaminių pardavimo, nepilnamečių susibūrimo vietas “, – pasakojo I. Dutkienė.

Pareigūnė trumpai apžvelgė 2021 metų statistiką. Praėjusiais metais buvo užregistruotos 8 nusikalstamos veikos, kuriose dešimčiai nepilnamečių buvo pareikšti įtarimai. Tai 14-17 metų amžiaus jaunuoliai. Nepilnamečiai įvykdė keturias vagystes, nustatyti du atvejai, kai turėjo arba vartojo narkotines medžiagas, taip pat ikiteisminiai tyrimai buvo pradėti dėl fizinio skausmo sukėlimo ir turto sugadinimo ar sunaikinimo.

Praėjusiais metais užregistruoti 92 administracinės teisės nusižengimai, kuriuos padarė 71 nepilnametis. Vienuolika nepilnamečių per metus nusižengė pakartotinai, iš jų keturi padarė du ir daugiau nusižengimų. Dažniausi nepilnamečių daromi nusižengimai: smulkios vagystės, kaukių nedėvėjimas, vairavimas neturint teisių, pėsčiųjų pažeidimai bei viešosios tvarkos pažeidimai.

Ingrida Dutkienė atkreipė dėmesį į nepilnamečių daromus teisės pažeidimus virtualioje erdvėje, socialiniuose tinkluose.

Vilniaus apskr. VPK informacija