Vilniaus rajone atidarytos dvi dalijimosi daiktais stotelės „DĖK‘UI“

0
380

Jos – didelio gabarito atliekų priėmimo aikštelėse Vėliučionių ir Pakryžės kaimuose. Oficialiame stotelės „DĖK‘UI“ atidarymo renginyje Vėliučionių kaime dalyvavo šios idėjos iniciatoriaus – Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centro (toliau – VAATC) atstovai, Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Vietinio ūkio skyriaus atstovai, Šatrininkų seniūnijos seniūnas bei socialiniai partneriai. Taip pat dalyvavo ir būrys smalsių vietos gyventojų, kuriems papasakota apie atliekų kultūrą, jos tikslus bei pristatyti stotelių „DĖK‘UI“ veikimo principai ir tikslai.

Džiaugdamasis šių išskirtinių daiktų dalijimosi stotelių populiarumu, atidaryme dalyvavęs VAATC direktorius Tomas Vaitkevičius pabrėžė, kad tokių stotelių tinklas skatina mus atsakingiau vartoti ir paragino gyventojus aktyviai naudotis šios stotelės nemokamomis daiktų dalijimosi ir keitimosi galimybėmis, akcentuodamas, kad ši paslauga yra nemokama, o vienintelis mokestis – nuoširdi šypsena ir žodis dėkui. VAATC direktorius kalbėdamas apie stotelių idėją, taip pat pasidžiaugė, kad savanoriai visa širdimi palaiko šį projektą ir prisideda prie stotelėje esamų daiktų dalinimo. Pasinaudodamas proga, VAATC direktorius dar kartą pakvietė prisijungti prie šios gražios savanorystės iniciatyvos, tikėdamasis sulaukti savanorių, kurie padėtų ne tik dalinti, bet ir atnaujinti atvežamus daiktus. „Juk labai svarbu, kad nebereikalingas, bet tinkamas naudoti daiktas nebus išmestas, o atnaujintas nudžiugins tuos, kam jo labiausiai reikia“, – tarė T. Vaitkevičius.

Puikia idėja pasidžiaugė ir Savivaldybės administracijos Vietinio ūkio skyriaus vedėjas Miroslav Romanovski, kuris pats naudojasi ir kitus ragino naudotis ne tik čia esančia didelio gabarito atliekų priėmimo aikštele, bet ir nuo šiol suteikiama dalinimosi daiktais galimybe.

„Jei turi ir gali pasidalinti – atvežk! Jei reikia ir patinka – pasiimk!“ – pagrindinis stotelės „DĖK‘UI“ šūkis

UAB „VAATC“ įgyvendinama idėja – dalijimosi daiktais stotelės „DĖK‘UI“, skirtos palikti tinkamus naudoti, bet nereikalingus daiktus, o patinkančius nemokamai pasiimti. Iš viso Vilniaus regione veikia jau 17 tokių aikštelių, planuojama įrengti dar 6. Vilniaus rajone veikia 2 tokio tipo aikštelės – Vėliučionių ir Pakryžės kaimuose. Stotelę planuojama įrengti ir Vilniaus rajone esančiame Grikienių kaime.

Daiktus į aikštelę galima atvežti darbo dienomis, tačiau atsiimti tik ketvirtadieniais.

Vilniaus rajono savivaldybės informacija