Vilniaus rinkėjai – aktyvūs

0
292

Iki antrosios išankstinio balsavimo dienos, daugiausiai rinkėjų balsuoti atėjo Vilniaus (5 500), Klaipėdos (1 425) ir Panevėžio (991) miestų savivaldybėse. Aktyviausiai balsavo rinkėjai Lazdijų (4,45 %), Ignalinos (3,65%) ir Varėnos (2,95%) rajonuose. Tuo tarpu Elektrėnuose teismo sprendimu pirmojo turo rezultatai bus perskaičiuojami.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas nurodė Vyriausiajai rinkimų komisijai perskaičiuoti savivaldos rinkimų balsus Elektrėnuose.

To reikalavo Liberalų sąjūdžio atstovai, kuriems iki devinto mandato Elektrėnų taryboje pritrūko šešių balsų. VRK buvo svarsčiusi jų skundą, tačiau netenkino.

Liberalų teigimu, Elektrėnuose dalis rinkėjų balsų supainiojus išankstinio balsavimo vokus ir nuvežus ne į tas apylinkes nepagrįstai buvo pripažinti negaliojančiais.

Kol kas daug neaiškumų Vilniaus mieste (Remigijus Šimašius ir Artūras Zuokas), Ukmergėje (Rolandas Janickas ir Agnė Balčiūnienė), Trakuose (Edita Rudelienė ir Kęstutis Vilkauskas) bei Elektėnuose (Kęstutis Vaitukaitis ir Silva Lengvinienė).