Žada eiti iki Strasbūro: priešinasi mirusiųjų deginimui

0
228

Vilniaus rajono Nemėžio seniūnijos gyventojai purtosi krematoriumo kaimynystės. Vos per kelias dienas surinko tūkstančius parašų.

„Čia aplink net keli namai. Vienas kaimynas taip pat planuoja statybą. O nuo manęs tas krematoriumas bus už 14-kos metrų ir 80 centimetrų. Išmatavom. Tiesiai po langais. O tos įmonės vadovas net nebendrauja. Per facebook`ą kontaktus susiradome. Pasakė, kad susisieks, bet kol kas tai neįvyko. Jau surinkome ir parašus – daugiau nei 2 tūkstančius. Visi žmonės prieš – tiek iš Skaidiškių, tiek iš Nemėžio ir Daržininkų. Žinom, kad tik vienas pasakė, jog jam jokio skirtumo, ar bus čia krematoriumas, ar ne. Jei nepavyks sustabdyti tokių planų, skųsimės kam tik įmanoma. Iki Strasbūro eisim”, – kalbėjo Daržininkų gyventojas, kurio namas visai šalia tos vietos, kur kėdainiečiai verslininkai ketina statyti krematoriumą.

Gyventojo teigimu, sklypas, kuriame planuojama deginti palaikus, tokiai veiklai netinka dar ir dėl to, nes čia nėra centralizuotų nuotekų šalinimo įrenginių. O įvykus avarijai, tikėtina, jog bus užterštas gruntinis vanduo.

Vakar žiniasklaidos pakalbintas Kėdainiuose veikiančios ir „Lietuvos krematoriumą“ valdančios  akcinės bendrovės „K2 LT“ atstovas tvirtino, jog gyventojų būgštavimai kol kas ankstyvi, nes šiuo metu kalbama tik apie planus. Jei vis dėlto bus jie įgyvendinami, Vilniuje tai jau būtų trečias krematoriumo projektas. Kiek anksčiau skelbta, jog dar vienas atsiras šalia Gariūnų, Lentvario gatvėje.

Paslaugų kainos

Naujajame krematoriume lankysis kas penkto mirusiojo artimieji?

Tendencija aiškėja – jei vos prieš kelerius metus buvo kremuojamas kas dešimtas sostinės gyventojas, tai jau po 2020-tųjų metų nutarusių kremuoti mirusiųjų artimųjų palaikus skaičius vien tik Vilniaus mieste bei rajone  turėtų padvigubėti, ir tikėtina, kad sieks apie 20 procentų.

Manoma, jog naujajame krematoriume per metus būtų atliekama apie 4000 kremacijų.

Lietuvoje veikiančio krematoriumo paslaugų kainos vienos iš didžiausių regione. Visose kaimynėse šalyse pigiau, o kai kur ženkliai. Būtent todėl kai kurie laidojimo namai siūlo vykti į Lenkijos miestą Balstogę, kuris yra tik už pusantro šimto kilometrų nuo sienos, o paslauga vos ne dvigubai pigesnė.

Šiuo metu kūno kremavimo kaina Lietuvoje prasideda maždaug nuo 230 Eur ir kyla priklausomai nuo to, kokio atsisveikinimo su mirusiuoju pageidauja jo artimieji.