30 parų arešto skirta vilniečiui, prie sostinės Katedros aikštėje stovėjusio tanko pažeidusiam viešąją tvarką

0
92

Vilniaus miesto apylinkės teismas 46 metų sostinės gyventoją D. B. pripažino kaltu pažeidusiu viešąją tvarką prie Vilniaus Katedros aikštėje eksponuoto Ukrainos kariuomenės sunaikinto tanko. Teismas nuteistajam skyrė prokurorės pasiūlytą bausmę – 30 parų arešto. 

Ikiteisminis tyrimas dėl prie Vilniaus Katedros aikštėje eksponuoto tanko kilusio konflikto buvo pradėtas š. m. vasario 26-ąją. Tos dienos rytą, apie 10 val., nuteistasis D. B. ant tanko padėjo gėlių. Netoliese stovėjęs vyras padėtas gėles nuėmė nuo tanko ir numetė ant žemės. Tai pamatęs D. B., pažiūrėti eksponuojamo tanko susirinkusių žmonių akivaizdoje, puolė nukentėjusįjį ir sudavė jam į veidą. Nuo smūgio vyras parkrito. Jam atsikėlus nuo žemės, D. B. dar kartą kumščiu trenkė nukentėjusiajam į veido sritį.

Ikiteisminį tyrimą organizavo ir ir valstybinį kaltinimą byloje palaikė Vilniaus apylinkės prokuratūros prokurorė, tyrimą atliko Vilniaus AVPK Vilniaus miesto 3 policijos komisariato pareigūnai.

Teismas konstatavo, kad įžūliu savo elgesiu ir veiksmais viešoje vietoje D. B. sukėlė nukentėjusiajam fizinį skausmą, išreiškė nepagarbą susirinkusiems aplinkiniams ir taip pažeidė viešąją tvarką.

Šis pirmosios instancijos teismo nuosprendis gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.

Prokuratūros informacija