Automobilio slėptuvėse – baltarusiškos cigaretės

0
193

VSAT Specialiosios paskirties skyriaus Varėnos komandos pareigūnai kartu su kolegomis iš Lietuvos kelių policijos ir Alytaus apskrities VPK Lazdijų rajone, kelyje Veisėjai–Lazdijai, vykdė neteisėtos migracijos prevenciją. Buvo pasirinktinai patikrinti sustabdytas automobilis „Chrysler 300 C“. Baltarusijoje registruotą transporto priemonę vairavo Baltarusijos pilietis. Kartu vyko jo tautietė, 29-erių kraislerio savininkė.

Abiejų užsieniečių kelionės ir transporto priemonės dokumentai buvo tvarkingi. Įtarimų sukėlė automobilis, kurį pasieniečiai nusprendė nuodugniai patikrinti VSAT Varėnos pasienio rinktinėje, kur tam yra techninės sąlygos. Čia ir paaiškėjo, kad kraislerio priekiniuose lonžeronuose ir abiejuose slenksčiuose įrengtos slėptuvės. Iš jų pasieniečiai ištraukė 828 pakelius cigarečių „Minsk Superslims“ su baltarusiškomis banderolėmis.

Dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką automobilio „Chrysler 300 C“ savininkei pradėta administracinės bylos teisena. Jai gresia bauda nuo 5 200 iki 6 000 eurų ir automobilio konfiskavimas.

Po apklausos baltarusius pasieniečiai paleido. Neteisėtai rūkalus gabenusiai užsienietei įteiktas šaukimas atvykti į Druskininkų pasienio užkardą, kurioje bus nagrinėjama jos administracinė byla.

Cigaretės ir „Chrysler 300 C“ laikinai saugomi minėtoje pasienio užkardoje.

VSAT Varėnos pasienio rinktinės informacija