Išardė „tuščią“ vilkiką Lavoriškėse: mašinos slėptuvėje – 150 tūkst. eurų vertės cigarečių siunta

0
37

Pareigūnai rado beveik 38 tūkst. pakelių baltarusiškų cigarečių: mašinos vairuotojas buvo sulaikytas, o Muitinės kriminalinėje tarnyboje (MKT) pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos.

Baltarusijos piliečio vairuojamas krovininis vilkikas „Scania“ į Lavoriškių kelio postą atvažiavo apie 10 val. ryto. Vairuotojas muitinės pareigūnams deklaravo į Lietuvą važiuojantis tuščiomis – esą jam tiesiog nurodyta pristatyti puspriekabę.

Tačiau muitininkai nusprendė mašiną patikrinti rentgeno kontrolės sistema – pareigūnams kilo įtarimų, jog puspriekabėje gali būti įrengta slėptuvė. Dar labiau įtarimai sustiprėjo, kai detalaus patikrinimo metu, pragręžus puspriekabės grindis, ant grąžto pastebėti tabako pėdsakai.

Kadangi atverti grindis buvo sudėtinga, į pagalbą Lavoriškių posto muitininkams atvyko Mostiškių ugniagesiai–gelbėtojai. Gaisrininkams padedant, pavyko išardyti puspriekabės grindis, kuriose išties rasta cigarečių kontrabanda – iš viso 37 990 pakelių „NZ Gold“ ir „Minsk Superslims“, kurių vertė su mokesčiais – daugiau nei 150 tūkst. eurų.

Vilkiko vairuotojas sulaikytas dviem paroms, o MKT Vilniaus skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos, kuriam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūra.

Vėliau vairuotojas buvo paleistas, skyrus kardomąsias priemones: dokumentų paėmimą ir rašytinį pasižadėjimą neišvykti.

LR muitinės informacija