Bendradarbiaus su Liublinu: ryšius sutvirtino sutartimi

0
164

Šių metų liepos 1-ąją sukaks lygiai 450 metų nuo istorinės Liublino unijos pasirašymo dienos. Ruošiantis šiai progai, dviejų miestų merai šiandieną susitiko Vilniaus miesto savivaldybėje ir pasirašė miestų bendradarbiavimo sutartį. Vilnius ir Liublinas sutarė puoselėti kultūrinius ir istorinius ryšius, gyventojų tarpusavio pasitikėjimą ir supratimą, ir kuo labiau išnaudoti abiejų miestų augimo potencialą.

„Šių dienų pasaulyje itin svarbu prisiminti, kaip reikšminga bendradarbiauti tarp šalių ir miestų. Visi Lietuvoje žino Liubliną kaip miestą, kuriame buvo pasirašyta unija, tačiau nedaugelis apsilanko šiandieniniame Liubline, todėl labai tikiuosi, kad vis daugiau lietuvių atras šį puikų miestą, pilną istorijos ir patirčių“, – kalbėjo Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Į trijų dienų vizitą Vilniuje atvyko kaimyninės šalies Liublino miesto meras Krzystof Zuk, Liublino pilies muziejaus direktorė Katarzyna Mieczkowska, Mero biuro vadovė Joanna Žytkowska bei Tarptautinio bendradarbiavimo ir kultūros departamento atstovai.

„Liublinas ir Vilnius yra panašūs: abu turi daug studentų, net kelis universitetus, yra panašioje geografinėje padėtyje. Miestai dalijasi tomis pačiomis vertybėmis, yra labai panašūs savo atmosfera, todėl norime, kad miestai dalintųsi savo gerosiomis patirtimis. Tuo pačiu, Liublinas yra senas miestas, o Vilnius yra labai modernus, pilnas meno ir būtent šiuo pavyzdžiu norėtumėm sekti“, – dėkojo Liublino miesto meras. Krzystof Zuk taip pat išreiškė dėkingumą, kad Vilniaus meras atvyko į Lenkiją ir dalyvavo Gdansko mero laidotuvėse.

Bendradarbiavimo sutartimi Vilniaus ir Liublino miestai plėtodami bendruomenių ir organizacijų ryšius, taip pat įsipareigoja skatinti darnią miestų plėtrą. keistis gerąja vietos savivaldos valdymo bei pilietinės visuomenės kūrimo praktika. Miestai taip pat susitaria inicijuoti, įgyvendinti ir remti tarptautinius projektus, gerinančius abiejų miestų gyventojų gyvenimo kokybę bei palaikyti įstaigas ir organizacijas ketinančias bendradarbiauti mokslo, kultūros, turizmo, ekonomikos, švietimo įstaigų mainų ir kitose, abiem šalims aktualiose srityse.

Liublino meras K. Zuk taip pat oficialiai pakvietė sostinės merą R. Šimašių į Liublino unijos pasirašymo jubiliejaus minėjimą liepos mėnesį. Iki pat liepos 1-osios Liubline vyks įvairūs renginiai, skirti unijos pasirašymui paminėti.

 

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Vilniaus m. savivaldybės informacija