Dar vakar spaudė vienas kitam ranką. O šiandien?

0
168

Visa žiniasklaida vakar trimitavo apie STT pareigūnų sulaikytą Anykščių rajono merą Kęstutį Tubį. Viešai tik spėliojama – už ką. Vilniuje ir į šiaurę nuo jo, Aukštaitijoje, problemų turėjo daugelis savivaldybių vadovų – Visagino, Utenos, Panevėžio, Radviliškio, Širvintų… Tiesa, būtent šioje Lietuvos vietoje prasidėjo ir Afrikinis kiaulių maras. O šiuo metu jis skverbiasi ir į Elektrėnų bei Trakų savivaldybes. Kas žino, kas žino, kaip ten bus toliau… Na, bet ypatingą pradžią proveržiui davė buvęs sostinės vadovas, kurio biografijoje ryškų vaidmenį atliko Nerimi plaukiantis kolega ir bandymas „pasiplauti“ į  Lenkiją. Bet apskritai –  juk tai, daugeliu atveju, sėkmingiausiai besidarbuojantys politikai. Tai kas juos pakiša?

Kas tas, kuris ryžtasi pažeminti sėkmingai veikiantį vadovą, o tuo pačiu apšmeižti ir visą jo komandą. Konstanca – sėkme reikia dalintis. Tik įdomu, su kuo? Akivaizdu, jog merams vien su savo kraštiečiais tuo dalintis nepakanka.

Bet svarbiausias faktas šiose merų istorijose tas, kad visi siekia kuo ilgiau išbūti, išsilaikyti ir galų gale perrinkimo. Vieniems tai pavyksta, kitiems – ne.

Šiuo požiūriu dabar blogiausioje padėtyje – Anykščių ir Panevėžio vadovai. Tačiau jei išsikapstė kolegos iš kitų regionų, tikriausiai, išsikapstys ir jie. Jei taip, perrinkimas garantuotas. Dar – pasirodė informacijos, jog STT sulaikymo argumentai gali būti ir paneigti, ir gali subliūkšti.

Be to, aiškėja, jog sulaikytasis buvo aktyvus „valstiečių“ rėmėjas per praėjusius Seimo rinkimus.

Ir įdomumo dėlei – kokia profesija Lietuvoje šiais laikais pavojingiausia? Tapai meru, galvok ir apie tai, jog bus uždėti antrankiai. Panašu, jog ne visi apie tai iš pradžių susimąstė. Bet jei jau liečiami saviškiai, tai kažkas tikrai negerai. Nepajudinamasis Grigaravičius jau seniai susvyravo. Tikėtina, jog tai dar vienas signalas didmiesčių ar pusiau didmiesčių vadovams.

Akivaizdu, jog nesilaikoma subordinacijos. Vien rankų paspaudimo neužtenka.