Egiptiečiai lietuvius jau vilioja tik suaugusiems skirtais viešbučiais

0
518

Net ir besibaigiant įprastam poilsio sezonui vasarą, fiksuojamas augantį susidomėjimą atostogų kryptimis rudenį. Vienas populiariausių pasirinkimų – Egiptas, kuris pastaruoju metu pasižymi nauja tendencija: išaugusia paklausa tik suaugusiems skirtu poilsiu.

„Kelionės į užsienį išlieka labai populiarios, paklausa tarp Europos ir Baltijos šalių gyventojų išties didelė. Jeigu anksčiau žmonės ieškojo paskutinės minutės pasiūlymų, ypač Turkijos, Egipto kryptimis, tai dabar absoliuti dauguma perka keliones iš anksto, nes paskutinės minutės pasiūlymų beveik nebeliko, be to, keliautojai nori užtikrintumo ir saugumo. Kelionių organizatoriai paprastai jau iš anksto yra rezervavę vietas viešbučiuose, gali užtikrinti skrydžius, tad poilsiautojai mieliau renkasi tokius pasiūlymus nei planuoja viską patys ar pasilieka paskutinei minutei“, – komentuoja kelionių organizatoriaus „Join UP! Baltics“ vadovas Gediminas Kerys.

Jis sako, kad Egiptas rudenį pirmiausia paklausus dėl palankaus klimato, kai temperatūra vis dar siekia 30 ir daugiau laipsnių, bet ją daug lengviau toleruoti nei daugelyje šalių, nes nėra drėgmės. Žiemą dienos temperatūra čia taip pat nenukrenta žemiau 21-23 laipsnių, o vandens temperatūra siekia apie 21 laipsnį. Beje, rugsėjo pradžia kaip tik sutampa su mangų sezonu. Šiuo laikotarpiu šių vaisių kainos bus patraukliausios, o patys mangai – labai švieži ir sultingi.

Lietuviai atranda tik suaugusiems skirtus viešbučius

G.Kerys pasakoja, kad Egipto kryptis yra populiari tarp atostogaujančiųjų su vaikais. Taip pat dėl Raudonosios jūros grožybių šią šalį itin pamėgę nardymo entuziastai. Tačiau galima stebėti ir gana naują tendenciją – poromis, be vaikų keliaujantys poilsiautojai ieško unikalių tik suaugusiems skirtų viešbučių.

„Tokie viešbučiai būna skirti aktyviam arba atpalaiduojančiam poilsiui. Todėl renkantis viešbutį būtinai atkreipkite dėmesį į jo koncepciją. Paprastai viešbučiuose, skirtuose aktyviam poilsiui, organizuojamos įvairios diskotekos, vakarėliai, tik suaugusiems skirtos lauko pramogos. Tuo tarpu SPA tipo viešbučiuose pasirūpinama maksimaliu suaugusiųjų komfortu – nuo ištaigingų atpalaiduojančių ar sveikatinimo programų, iki itin modernios, neįprastos, gamtos oazę primenančios aplinkos be jokio vaikų triukšmo“, – vardija Gediminas Kerys.

Pašnekovas pasakoja, kad Egipte galima apsigyventi ir išties unikaliuose viešbučiuose, kuriuos jau atrado ir lietuviai. „Pavyzdžiui, yra toks išskirtinis ekologinis viešbutis, kuris laikosi maksimalaus bendrumo su gamta filosofijos. Jis įrengtas derinant įvairias detales su kraštovaizdžiu, jo dekore daug natūralių medžiagų, tokių kaip akmuo, medis. Taip pat yra stilingų boutique viešbučių, kuriuose karaliauja tyla ir visiškas atsipalaidavimas“, – pasakoja G. Kerys.

Ieškantiems aktyvaus poilsio suaugusiems rekomenduojama pasidomėti viešbučiais, kurių aprašymuose žadama daug vakarėlių, diskotekų ir suaugusiems skirtų lauko pramogų.

„Join UP! Baltics“ vadovas sako, kad kelionės į Egiptą su skrydžiais, apgyvendinimu ir „viskas įskaičiuota“ programomis prasideda nuo maždaug 860 eurų dviem asmenim.

Nardymo mėgėjams – specialūs kurortai ir unikalūs vaizdai

Egipto kryptis itin patraukli ir tarp nardymo entuziastų. Šalį supanti Raudonoji jūra yra labai graži ir įvairi, o norintiems išvysti gyvybingus koralų rifus ypač rekomenduojami Šarm el Šeicho bei Marsa Alamo kurortai. 90 proc. čia įsikūrusių viešbučių turi nardymo klubus, kuriuose turistai gali išklausyti profesionalius nardymo mokymus. Gražiausius koralinius rifus galima rasti Šarm Gardens Bay, Sharks Bay, Hadaba, Ras Um El Sid įlankose.

Marsa Alam kurorto dalyje gausu stintų ir jūrinių vėžlių, įvairių žuvų, galima sutikti net diugonis, ši reta rūšis įrašyta į Raudonąją knygą.

„Join UP! Baltics“ duomenimis, Egiptą taip pat ne ką mažiau pamėgusios lietuvių šeimos, o pasirinkimo bei galimybių, kaip praleisti laiką su vaikais, čia tikrai apstu. „Galima drąsiai sakyti, jog Egipte yra viskas, kad šeima su vaikais jaustųsi kuo patogiau. Dideli viešbučių plotai, „viskas įskaičiuota“ programos, mini klubai ir vaikų animacija, baseinai, žaidimų aikštelės, taip pat daugelyje viešbučių yra įrengti vandens parkai. Patariame šeimoms, keliaujančioms su vaikais, būtinai pasidomėti siūlomomis pramogomis, kad pasirinktame viešbutyje vaikams netektų nuobodžiauti“, – sako G. Kerys.