Į Latviją – kol kas neverta, bet artimiausiomis dienomis viskas turėtų pasikeisti

0
207

Šalies žiniasklaidoje pilna informacijos apie tai, kur Lietuvos didmiesčių bei kaimelių gyventojai, įskaitant ir Vilnių, vyksta apsipirkti. Kol kas visi renkasi Lenkiją. Pas broliukus latvius buvo važiuojama tik pigesnio alkoholio, tačiau šiuo metu ten naujienų nedaug: galima pamatyti tik stipriųjų gėrimų  tuštėjančias lentynas. Ženklaus kainų sumažėjimo verta tikėtis, kai tos lentynos visiškai ištuštės ir svaigalai į parduotuves pateks jau gerokai pigesni.

Tuo tarpu nei vynas, nei alus taip smarkiai kaip degtinė ar viskis neatpigs. Panašu, jog Latvija prisiviliojusi alaus ir vyno mėgėjus, dabar nusitaikė ir į stipriųjų gėrimų mėgėjus lietuvius.

Iki šių metų rugpjūčio 1-osios, kai ketvirtadaliu sumažinti akcizai stipriesiems gėrimams, Latvijoje jų pirkti praktiškai neapsimokėjo. Tačiau dabar viskas bus kitaip.

Į latviškas parduotuves bus vykstama ne tik geresnio kokybiškesnio alaus ar vyno, bet ir „vodkės“ bei kitų gėrimų kurie apie 40 laipsnių ir į viršų.

Kaip tai atsilieps „verygiškai” tautos blaivinimo politikai, niekas nežino. Matyt, kad vis tiek Pasaulio sveikatos organizacija suskaičiuos, jog lietuviai geria mažiau, nors ir prisiveža alkoholio iš Lenkijos ar Latvijos.

Jei pradėtų parsivežti iš Rusijos Kaliningrado srities, tikriausiai, iš viso nustotų gerti.

Prognozės pačios paprasčiausios – artimiausiu metu Lietuvoje ir vėl atpigs pats sveikiausias gėrimas pasaulyje – …