Jau 15-tas dronas šiais metais nutupdytas prie sienos su Baltarusija

0
105

VSAT Varėnos pasienio rinktinės Purvėnų užkardos pareigūnai stebėjimo sistema užfiksavo objektą, nedideliame aukštyje įskridusį į Lietuvos teritoriją. Taip pat pastebėta, kad prie jo pritvirtintas krovinys. 

Pasieniečiai reagavo nedelsiant: Šalčininkų rajono Eišiškių gyvenvietės link buvo nusiųsti patrulių ekipažai. Jie blokavo vietovę, pasitelktas kinologas su tarnybiniu belgų aviganiu. 

Miškingoje vietoje, prie sienos su Baltarusija, kurioje buvo pastebėta skraidyklė, pasieniečiai tamsoje išgirdo įtartinus garsus. Tokius paprastai skleidžia bepiločiai orlaiviai. Netrukus pastebėtas ir pats objektas – jį pasieniečiai užfiksavo naktinio matymo įranga. VSAT patruliai nedelsdami parengė darbui bepiločių orlaivių užkardymo įrangą, kuri sutrikdė drono skrydį ir blokavo jo valdymą. 

Įrangos paveikta skraidyklė priverstinai nutupdyta ir rasta maždaug už 150 metrų nuo sienos su Baltarusija. 

Purvėnų pasieniečiai kartu su kinologu ir tarnybiniu šunimi patikrino vietovę. 

Netoli nutupdytos skraidyklės jie aptiko keturis po teritorija išmėtytus ryšulius. Juose buvo 2 500 pakelių cigarečių „NZ Gold“ su baltarusiškomis banderolėmis. 

Dėl kontrabandos gabenimo VSAT Varėnos pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Droną valdęs asmuo nerastas. Bepilotis orlaivis ir cigaretės saugomi Varėnos pasienio rinktinės Purvėnų užkardoje. 

Šiuo „nuotoliniu“ būdu dažniausiai skraidinami nedideli, nuo kelių šimtų iki beveik tūkstančio pakelių cigarečių kroviniai.

VSAT Varėnos pasienio rinktinės informacija