Kijevas baiminasi, kad dėl migrantų krizės prie Lenkijos sienų NATO neapsaugos Ukrainos nuo Rusijos

0
419

Pranešama, jog ukrainiečiai taip pat nori statyti fizinį barjerą prie sienos su Baltarusija. Taktinėse pratybose „Trys kardai-2021“, kuriose Lvovo srityje treniruojasi tarptautinės pajėgos, Prezidento Volodymyro Zelenskio patarėjas Aleksejus Arestovičius pareiškė, jog migracijos krizė Baltarusijos ir Lenkijos pasienyje yra pirmoji tyčinė Rusijos Federacijos operacija, kurios galutinis tikslas – destabilizuoti Ukrainą.

„Žvelgiant iš karinės pusės, kai tik pirmasis migrantas pradėjo laužyti tvorą pasienyje su Baltarusija, prasidėjo operacija. O pagrindinis tikslas yra Ukraina. Jie kelia Lenkijai problemų, kad NATO spręstų tas problemas ir daugiau nebegalvotų, kaip padėti Ukrainai“, – kalbėjo A. Arestovičius. Jis taip pat apkaltino Baltarusijos saugumo pajėgas užpuolus Lenkijos sieną kartu su migrantais, kurie yra tikslingai atvežami, remiant Rusijos pareigūnams. Tokią išvadą apie Rusijos Federacijos įsitraukimą į migracijos krizę Prezidento patarėjas padarė remdamasis tuo, kad Baltarusijos oro erdvėje patruliuoja Rusijos aviacija.

Ukrainos Vidaus reikalų ministerija praneša, kad kitais metais šalis sustiprins sieną su Baltarusija – statys specialius įtvirtinimus penkių regionų pažeidžiamiausiose vietose. Šiuo metu jau vyksta statybų parengiamieji darbai.